Android’de çalışan ekran kayıt uygulamaları

Android kullanıcılarının çoğu zaman merak ettiği ancak net bir çözüme ulaşamadığı konuların başında, ekrandaki hareketleri video olarak kaydeden bir uygulama eksikliği bulunuyor.

Android'de çalışan ekran kayıt uygulamaları

Ekrandaki hareketlerin videosunu çekme özelliği bir süredir Android kullanıcılarının erişiminde olsa da, hafif bir uğraş gerektirmiyor dersek yalan söylemiş oluruz. Android Lollipop ile ekran kaydetme özelliği işletim sistemine geldi ancak önceki sürümler içi süreç biraz farklı işliyor. Şimdi dilerseniz Android’de ekran videosu çeken uygulamalara bakalım:

Android – 5.0 Lollipop’ta Çalışanlar

AZ Screen Recorder

İlk olarak yalnızca Lollipop’ta çalışacak şekilde tasarlanmış çok sayıda ekran görüntüsü kaydetme uygulamalarından biri olan AZ Screen Recorder ile başlayalım. Uygulamanın özellikleri arasında ekrandaki hiçbir şeyi göstermeden kaydı kontrol etmeyi sağlayan bir Magic Button ile kayıt sırasında ön kameradan görüntü alma ve zamanlayıcı ile video kırpma gibi ayırıcı özellikler bulunuyor. Uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor ancak uygulama içi satın almalar sunuyor. Uygulama ücretsiz ve root gerektirmiyor.

ilos Screen Recorder

Android Lollipop’ta tamamen ücretsiz ekran videosu çekme konusunda ilos Screen Recorder, kapsamlı bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama oldukça basit ve çok fazla ekstra özellik sunmuyor ancak Android 5.0 ve üstündeki tüm cihazlarda sesle birlikte ekranın videosunu çekebiliyor. ilos’ta reklam yok, videolarda logo yok ve zaman sınırı da yok. Şirket bunun dışında resmi web sitesinden bilgisayardaki görüntünün videosunu çeken bir de web kayıt yazılımı sunuyor. Uygulama ücretsiz ve root gerektirmiyor.

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu