Mobil

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Akıllı telefonların belkide en önemli özellillerinden birisi da batrya pil ömrüdür. Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar listemizde batarya kapasitesi ile uzun kullanım sağlayan 16 akıllı telefon modelini derledik.

Akıllı telefonlar artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası. Gün boyu onlarla mesajlaşıyor, görüşüyoruz, gideceğimiz yeri akıllı telefon uygulamaları sayesinde buluyoruz, trafik durumuna oradan bakıyoruz, alışveriş vs bir çok şeyi yapıyoruz.

Bir akıllı telefonun şarjı hızla tükeniyorsa, telefonun sekiz çekirdek işlemcisi olması veya 23 MP çözünürlüklü süper kamera ile gelmesi pek bir anlam ifade etmiyor.

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar

Bu yazımızda, sizler Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar ‘ı sıraladık.

Lenovo S860

4000 mAh bataryalı telefon. 4000 mAh kapasitesindeki büyük bataryası ürünün uzun süre kullanılabilmesine imkan tanıyan en önemli etken olurkan Lenovo bu üründe pilin uzun süre dayanabilmesi için farklı teknolojiler geliştirmiş. Kendi alanında dünya rekorunu kıran Lenovo S860 akıllı telefon an itibariyle dünyanın pili en uzun süre dayanan akıllı telefonu olma ünvanının da sahibi.

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Lenovo S860

Lenovo S860 en dikkat çeken ikinci özelliği ise güçlü bataryasıyla diğer telefonları da şarj edebilmesi. Bu özelliğiyle de ilk olan Lenovo S860 microUSB portu ile diğer telefonların bataryalarını da doldurabilecek.

Lenovo, batarya konusunda en iddialı markalardan bir tanesi olarak gösterilebilir. S860 isimli akıllı telefon 15-16 saat pil ömrüne sahip. Batarya kapasitesi ise 4000 mAh olarak belirtiliyor.

Oppo N1

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Oppo N1

Oppo tarafından geliştirilmiş olan N1 adlı akıllı telefon, 3610 mAh batarya kapasitesi ile 8 saat 26 dakika aralıksız kullanım ömrü sunmakta.

Motorola Moto E

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Motorola Moto E

Motorola’nın geliştirmiş olduğu Moto E, 8 saat 8 dakikalık bir pil ömrüne sahip.

Sony Xperia Z2

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Sony Xperia Z2

Sony’nin telefonları, genel olarak batarya konusunda ortalamanın biraz daha üstünde performans gösteriyor diyebiliriz. Xperia Z2 ise 8 saat 10 dakika aralıksız kullanım ömrüne sahip. (Xperia Z2 ile İlgili Karşılaşılan Sorunlar ve Çöüzmleri )

Alcatel OneTouch Hero

Şarjı En Uzun Giden Akıllı Telefonlar - Alcatel OneTouch Hero

Alcatel tarafından geliştirilen ve OneTouch ailesine dahil Hero, 3400 mAh kapasiteye sahip bataryası ile 8 saat 11 dakika aralıksız kullanım ömrüne sahip.

LG G2 Mini

LG G2, 8 saat 22 dakika aktif kullanım süresine sahip, sağlam bataryaya sahip telefonlardan bir tanesi diyebiliriz.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung’un geçtiğimiz yıl tanıttığı ve piyasaya sürdüğü Note 4, geniş ve yüksek performans sunan ekranına rağmen en uzun aktif kullanım oranına sahip telefonlardan bir tanesi diyebiliriz. Note 4, 8 saat 44 dakika aralıksız olarak kullanılabiliyor. Bataryası ise 3220 mAh kapasiteye sahip.

Sony Xperia C

Yine Sony’nin geliştirmiş olduğu telefonlardan bir tanesi, Xperia C’nin 9 saat aktif kullanım ömrüne sahip olduğu belirtiliyor. Bataryası ise 2390 mAh.

Huawei Ascend Mate 7

Son zamanların hızlı yükselen markalarından bir tanesi olan Huawei tarafından geliştirilen Mate 7, 4100 mAh bataryası ile dikkat çeken akıllı telefonlardan bir tanesiydi diyebiliriz. Cihaz 9 saat aktif kullanım ömrüne sahip.

Sony Xperia M2

Sony Xperia M2, kaliteli bataryası ile 9 saat 19 dakika aktif olarak kullanılabiliyor.

Sony Xperia Z3

Sony’nin piyasaya sürdüğü son telefonlardan birisi olan Xperia Z3 ise, 3200 mAh kapasiteye sahip bataryası ile 9 saat 30 dakika kullanım ömrüne sahip.

Nokia Lumia 635

Düşük kapasiteye sahip bataryası olmasına rağmen tasarruflu enerji tüketimi ile Lumia 635, 9 saat 35 dakika aralıksız kullanılabiliyor.

Sony Xperia Z3 Compact

Gördüğünüz gibi batarya konusunda en uzun ömre sahip markalardan bir tanesi Sony olarak gözükmekte. Sony Xperia Z3 Compact 10 saat aktif kullanım ömrüne sahip.

Sony Xperia T2 Ultra

Batarya konusunda iddialı cihazlardan bir tanesi de Sony Xperia T2 Ultra diyebiliriz. Cihaz 10 saat 16 dakika pil ömrüne sahip.

Huawei Ascend Mate 2

Ascend Mate 2, pil konusunda başarılı ürünlerden bir tanesi. Cihaz 11 saat 26 dakika aktif olarak kullanılabiliyor.

Lenovo P780

Lenovo tarafından geliştirilen P780 adlı akıllı telefon 4000 mAh bataryası ile 15 saat aralıksız kullanım ömrü sunuyor. Batarya konusunda en iyi akıllı telefonlardan bir tanesi diyebiliriz.

Telefon Şarjı Hakkında Doğru Bilinen 7 Yanlış

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu