Akıllı Telefon

Apple Aile Paylaşımı Nedir, Aile Paylaşımı Nasıl Ayarlanır ?

Bu yazımızda Apple Aile Paylaşımı Nedir, Aile Paylaşımı ayarları nasıl yapılır, Aile Paylaşımı nasıl kapatılır detaylı olarak anlatacağız.

Apple Aile Paylaşımı Nedir ?

Apple Aile Paylaşımı ailenizden 6 kişinin birbirleriyle hesaplarını paylaşmak zorunda kalmadan iTunes, iBooks ve App Store’dan satın aldıklarını paylaşmalarını kolaylaştırmayı amaçlıyor. Aile Paylaşımı dahilindeki tüm alışverişler aynı kredi kartıyla ödenebiliyor. Çocukların harcamaları ebeveynlerin aygıtlarından onaylanabiliyor. Aynı zamanda fotoğraflar, aile takvimi gibi belgeler Aile Paylaşımı ile paylaşılabiliyor.

Apple Aile Paylaşımı Nedir, Aile Paylaşımı Nasıl Ayarlanır ?

Apple’ın 6 kişiye kadar paylaşımı olanak kıldığı aile paylaşımı hizmeti ile Apple müzik üyeliğini, Konum bilgilerinizi, Albümlerinizi, Satın alınan app store, itunes ürünlerini ve ödeme bilgilerinizi (Kitaplar, programlar, film ve tv programları vb.), Takviminizi Aile üyeleri ile paylaşabilirsiniz.

Apple Aile Paylaşımı Nasıl Ayarlanır ?

Apple Aile Paylaşımını kurmak oldukça kolay bir işlemdir.

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • En üstte, adınızı ve resmini yüklediyseniz göreceğiniz Apple ID ayarlarınızın yer aldığı menüye dokunun.
  • Aile Paylaşımı’nı Ayarla seçeneğine dokunun.
  • İlk ekranda Başlat’a, ardından ikinci ve üçüncü ekranda Devam Et’e dokunun.
  • “Ödeme yöntemi” başlığının yer aldığı dördüncü ekran çok önemlidir. Bu ekranda, kullanmakta olduğunuz Apple kimliğiyle ilişkili (eğer girdiniz ise) kredi / bankamatik kartının son dört basamağını göreceksiniz. Aile grubunun bir parçası olan biri, Apple’dan bir uygulama, müzik, film veya başka bir dijital içerik satın aldığında ücretin tahsil edileceği kart bu karttır.
  • Aile Paylaşımı, uygulamaları ve diğer dijital içeriği paylaşmanın yanı sıra konum verilerini ailenizle paylaşmanıza olanak tanır. Bir sonraki ekranda, kendi konum verilerinizin diğer aile bireyleriyle paylaşılıp paylaşılmayacağınıza karar vereceksiniz; her biri aile üyesinin katılma davetinizi kabul ettiğinizde, konum verilerinin paylaşılıp paylaşılmayacağı katılımcılar tarafından kendi istekleri ile belirlenecektir.

 

Apple Aile Paylaşımında Aile Üyeleri Nasıl Eklenir?

Ayarlar’daki Apple kimliği ekranından Aile Paylaşımı’na (daha önce Aile Paylaşımını Ayarla seçeneğine) ve ardından Aile Üyesi Ekle… seçeneğine dokunun. Ardından, aile üyesini iMessage veya bizzat davet ile ekleyebilirsiniz. Çocuklar için ise bir Çocuk Hesabı Yarat seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

Satın Alma İsteği ekranında, bir uygulama veya diğer dijital içerikler satın alındığı anda aile üyelerinin sizden izin alıp almaması gerektiğini belirleyin. Çocuklar için izne dayalı alışveriş seçeneğine kesinlikle uygun olacaktır.

Aile Paylaşımı Kapatma Nasıl Yapılır ?

Ailenin düzenleyicisi sizseniz istediğiniz zaman aile grubundan üyeleri kaldırabilir veya aile grubunu tamamen dağıtabilirsiniz.

#Aile grubundan nasıl ayrılırım?

13 yaşın üzerindeki her aile üyesi istediği zaman kendisini aile grubundan kaldırabilir.*

  • Ayarlar > [adınız] > Aile Paylaşımı’na gidin, adınıza dokunun ve Aile Paylaşımı’ndan Çık’a dokunun.  iOS 10.2 veya önceki bir sürümünü kullanıyorsanız Ayarlar > iCloud > Aile’ye gidin.

Aile Paylaşımı’nı kapattığınızda aileden ayrılırsınız. Bir aileden ayrıldıktan sonra yeni bir aileye katılabilir veya yeni bir aile kurabilirsiniz. Ancak yılda yalnızca bir kez başka bir aile grubuna geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol