Apple Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Apple Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır ?

AppStore’da bulunan bazı uygulama ve oyunlarda bölge kısıtlaması bulunmaktadır. Apple Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır yazımızda ülke değiştirerek bölge kısıtlaması olan uygulama ve oyunları nasıl indirebileceğinizi anlatacağız.

IOS yüklü cihazlarda sadece bulunduğunuz ülkede yayınlanan oyun ve uygulamaları indirebilirsiniz. Yani Türkiye’de indirmenin mümkün olmadığı bir uygulama yada oyun başka bir ülkede indirebiliyor. Bu sorunu Apple Store Ülke Değiştirme yaparak çözebilirsiniz.

Apple Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Apple cihazınızda Ayarlar>iTunes & App Store bölümüne girin.

Apple Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır

Bu alanda en üstte bulunan Apple Kimliği bölümüne girerek Apple Kimliğini Göster butonuna tıklayın. Sizden şifre isteyebilir şifrenizi girin ve açılan sayfada Ülke / Bölge seçeneğine tıklayın veÜlke veya Bölge Değiştir seçeneğine giriş yapın.

Apple Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır

Açılan sayfada kullanılabilir olan tüm bölgelerin listesi karşınıza çıkacaktır. Geçiş yapmak istediğiniz ülkeyi seçerek devam edin.

Apple Store Ülke Değiştirme Nasıl YapılırAçılan sayfada kredi kartı bilgilerinizi – fatura bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurun. (Sonradan dilerseniz Appstore’dan kredi kartınızı kaldırabilirsiniz. AppStoredan Kredi Kartı Kaldırma yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.)

Apple Store Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır

Son olarak bu bilgileri girip onayladıktan sonra istediğiniz ülkenin App Store mağazasına erişim sağlayabilir ve bu ülke veya bölgeye özel olarak sunulan uygulamaları telefonunuza indirebilirsiniz.

Bu konu haricinde Android cihaz kullanııcları Google Play Ülke Değiştirme (Rootsuz) Nasıl Yapılır yazımıza bakabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?