iPhone işlemci hızı kontrol etme

iPhone işlemci hızı kontrol etme

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iPhone işlemci hızı kontrol etme uygulaması sayesinde iPhone’unuzun işlemcisinin yavaşlayıp yavaşlamadığını öğrenebilirsiniz.

iPhone işlemci hızı kontrol etme

lk olarak bir yardımcı uygulamayı indirmemiz gerekiyor. Lirum Device Info Lite ile iPhone işlemcisinin yavaşlayıp yavaşlamadığını  öğrenebilirsiniz.

Uygulamayı aşağıdan yükleyebilirsiniz.

1 Uygulamayı başlatarak, uygulamanın sol üst kısımda yer alan üç çizgili simgeye dokunun. Açılan ekrandan This Device bölümüne ardından CPU seçeneğine dokunun.

Bu bölümde telefonunuzun CPU değerlerini gereceksiniz. Burada bulunan CPU Actual Clock işlemcinin o anki hızını, CPU Maximum Clock ise işlemcinin en fazla çalışabileceği, yani fabrika çıkışı saat hızını gösterir.

iPhone işlemci hızı kontrol etme

3 Buradaki değerlerin aynı ya da çok yakın değerlere sahip olması gerekiyor. Eğer telefonunuz çok ısınmışsa veya düşük güç modunda ise o anki saat hızı düşük olabilir. Normal koşullarda telefonun orjinal işlemci hızına eşit olmalıdır.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi pil sağlığı %88 olan 3.5 yıllık iPhone 6 cihazımızın işlemci hızında (1.4 GHz) herhangi bir kayıp yok. Eğer sizin telefonuzda rakamlar farklı ise batarya değişimi zamanı gelmiş demektir.

iPhone işlemci hızı kontrol etme

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol