Birbirinden Güzel 7 Anime Film

Yüksek IMDb puanına sahip, en çok izlenen Anime filmler.

Birbirinden güzel 7 Anime film listemizde yüksek IMDb puanına ve çok sayıda izlenme oranına sahip en beğenilen anime filmlere yer veriyoruz.

Birbirinden güzel 7 Anime film

  • The End of Evangelion
  • Spirited Away
  • Grave of the Fireflies
  • Akira
  • Your Name
  • Prenses Mononoke
  • The Girl Who Leapt Through Time

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion – Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni

Birbirinden Güzel 7 Anime Film

Hideaki Anno’nun yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu yazdığı 1997 yapımı bir Japon anime filmidir. Angels adındaki düşman doğaüstü varlıklarla savaşmak için tasarlanan dev cyborglardan biri olan Evangelion Unit 01’e pilotluk yaptığı Neon Genesis Evangelion serisinin alternatif sonudur.

Spirited Away – Sen to Chihiro no kamikakushi (Ruhların Kaçışı)

Birbirinden Güzel 7 Anime Film

Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen 2003 yılında ‘Uzun Metrajlı En İyi Animasyon Filmi’ Oscar’ını kazanan Studio Ghibli yapımı Japon animasyon filmidir. Birçok ödül kazanan film aynı zamanda Oscar kazanan ilk animedir.

Chihiro, kasabasından taşınmış on yaşında küçük bir kızdır. Yeni taşındığı kasabada ise karşılarına ilginç bir yapı çıkar. Her ne kadar bu yapının içine girmek istemese de anne ve babasının peşinden girer. İşte bu ilginç yolculuk böyle başlar. Önceleri terk edilmiş görünen bu yapı geceleri büyük bir canlılık kazanır. Bu yapı ruhların bir tür dinlenme ve temizlenme yeridir. Chihiro sihirli yiyeceklerden yiyen ve domuza dönüşen anne babasını kurtarabilmek için genç Haku’nun yardımı ile oradan kurtulmaya çalışır. Chihiro bu kasabadan kurtulmak ve ailesini domuz olmaktan kurtarmak ister. Bu sırada Haku’yu daha önceden tanıdığını anlar.

Grave of the Fireflies – Hotaru no haka (Ateşböceklerinin Mezarı)

Birbirinden Güzel 7 Anime Film

Isao Takahata’nın yazıp yönettiği 1988 yapımı animasyon filmdir. Ateşböceklerinin Mezarı II. Dünya Savaşı’nın sonuna yakın bir dönemde Japonya’da geçer. Filmde, bombalanan Kobe şehrinde hayatta kalmış 14 yaşındaki Seita   ve onun dört yaşındaki kızkardeşi Setsuko’nun umutsuz çabaları anlatılır.

Akira

Birbirinden Güzel 7 Anime Film

Akira, Katsuhiro Otomo tarafından yazılan bir siberpunk manga serisidir. Manga filmden daha geniş bir zaman çerçevesinde yer alır ve karakter dizisi ile ikincil olaylar daha fazladır. Çalışmanın içerdiği engin öğeler arasında Otomo, sosyal yalıtımı, yozlaşmayı ve gücü yorumlar. Otomo’nun manga ve film uyarlaması, kendisinin öncelikli olarak basılı manganın yaratımı ve tasarımı üzerine bir kariyerden neredeyse sadece anime yaratımı, yönetimi ve tasarımı ve televizyona geçişini göstermektedir.

Your Name – Kimi no na wa (Senin Adın)

Birbirinden Güzel 7 Anime Film

Makoto Shinkai’nin yönetmenliğini yaptığı ve senaryosunu yazdığı 2016 yapımı bir Japon fantastik romantik anime filmidir.

2013 yılında Mitsuha Miyamizu, Japonya’nın Itomori adında kırsal kesiminde dağların etrafını sardığı bir kasabada yaşamaktadır. Belediye başkanı olan babası genellikte evde bulunmadığından evinde daha çok ilkokul öğrencisi kız kardeşi ve büyük annesiyle kalan Mitsuha her ne kadar dürüst bir kişiliğe sahip olsa da ailesinin Şinto tapınağına ait geleneklerden ve babasının seçim kampanyasında yer almasından pek hoşlanmamaktadır. Mitsuha, kasabadan sıkılır ve bir sonraki hayatında bir Tokyo çocuğu olmak ister.

Prencess Mononoke – Mononoke-hime (Prenses Mononoke)

Birbirinden Güzel 7 Anime Film

Hayao Miyazaki yapımı bir Japon animasyon (anime) filmidir. Japonya’da 12 Temmuz 1997’de gösterime girmiştir.

Aşitaka, köyüne saldıran şeytanlaşmış domuz tanrıyı öldürürken şeytanın koluna bıraktığı izi ölene kadar taşıyacaktır. Aşitaka, bu lanetin geldiği yeri öğrenmek için köyünden uzaklaşır. Gittiği yerlerde Demir Şehri adında demir madenini işleyip ölümcül silahlar yapan ve bu silahları ormanın hayvanlarıyla savaşmakta kullanan Leydi Eboşi ile karşılaşır. Aşitaka bu savaşa son vermek için daha önce karşılaştığı kurt kızı San ile birlikte kendini bu savaşın içinde bulur. Aşitaka hem barışı getirmek hem de kurt kızı San’ın güvenini kazanmak için mücadele edecektir.

The Girl Who Leapt Through Time – Toki o kakeru shôjo (Zamanda Sıçrayan Kız)

Birbirinden Güzel 7 Anime Film

Yönetmenliğini Mamoru Hosoda’nın yaptığı ve senaryosu Satoko Okudera tarafından yazılan 2006 yapımı bir Japon bilimkurgu romantik anime filmidir.

Tokyo’daki Kuranose Lisesi’nde Makoto Konno, Chiaki Mamiya ve Kousuke Tsuda aynı sınıfta okuyan çok yakın üç arkadaştır. Üç arkadaş sürekli beraber takılırlar ve zamanlarını çoğunlukla beyzbol oynayarak geçirirler. Bir gün bu üç arkadaştan Makoto, kimya laboratuvarında garip bir nesnenin üzerine düşer. Makoto, bu nesne sayesinde zamanda sıçramak gibi bir güce sahip olur.

Animasyon filmi arayışındaysanız  Netflix’te izleyebileceğiniz en iyi 20 animasyon filmi listemizde sizlere sunduğumuz en iyi netflix animasyon filmleri tavsiyelerimizi beğeneceğinize eminiz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu