Nedir, Nasıl Yapılır

Asus Garanti Sorgulama

Asus marka cihaz kullanıcıları için Asus garanti sorgulama ve yetkili servise verilen cihazın takibini yapma işlemleri nasıl yapılır bu yazımızda ele alacağız.

Asus Garanti Sorgulama

Asus garanti kapsamı sorgusu yapmadan önce, elinizdeki Asus ürününün seri numarasını bilmeniz gerekmektedir. Eğer bir Asus cep telefonuna sahipseniz, Garanti bilgisi için telefonunuzun “Seri no” kodu gerekmektedir. Asus marka bir ekran kartı ya da bilgisayar parçasına sahipseniz, yine aynı şekilde “Seri no” ile Asus garanti takip işlemini yapabilirsiniz.

Telefon, bilgisayar, ekran kartı ve ağ ürünleri gibi neredeyse tüm cihaz ve ürünlerinizin seri numarasını bulabilir ve Asus garanti kapsamı içinde olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz demiştik. Bu seri numaralarının nerede bulunduğunu Asus bizlerle buradaki sayfasından paylaşmış.

Adım 1– Asus garanti için seri numaramızı öğrendikten sonra buradaki internet adresine gidiyoruz. Karşımıza böyle bir Asus garanti süresi sorgulama sayfası çıkıyor:

Adım 2- Bu ekrana ürünümüzün seri numarasını girdikten sonra, anlaşma şartlarını kabul edip “Gönder“ tuşuna basıyoruz. Karşımıza çıkan ekranda ürünümüz ve Asus garanti tarihi yazacaktır.

Asus garanti servisi 2 ilde bulunmaktadır. İstanbul ve Ankara. İstanbul’da 2 şube, Ankara’da ise 1 şube bulunmaktadır. Asus garanti kapsamı içerisinde olan ürünlerinizi bu merkezlere götürebilirsiniz. Asus garanti servisi noktalarının iletişim ve adres bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Asus garanti servisi ile onarım yapılan cihazınızın kontrollerini de takip edebilirsiniz. Ürününüzün seri numarası ile belirtilen buradaki adresten sorgulama yapabilir ve ürününüz hakkında güncel bilgileri alabilirsiniz. Size bu ekranda sunulan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup, kesin bir tarihi ya da durumu belirtmemektedir.

Asus Garanti Şartları

Asus, garanti durumu için bazı şartları kullanıcıya bildirmektedir.

  • Ürün üzerindeki parçaların seri numaraları ya da parça numaralarının değiştirilmesi ürününüzü garanti dışında bırakacaktır. Asus garanti süresi sorgulama işlemi yapıldığında da garantiniz görünmeyecektir.
  • Asus cihazınızın yetkili olmayan kişilerce açılması, tamir edilmesi ve değişiklik yapılması durumunda ürününüz garanti dışında kalacaktır.
  • Kullanıcı tarafından kaynaklı sorunlar garanti konusunda kesinlikle kabul edilmez ve Asus garanti kapsamı altına alınamaz.

T.D

Amacımız; Teknolojik cihazlar ile kullanıcıların sık karşılaştığı problemlere ait çözüm önerilerini sitemiz altında kaynakları ile yayınlamak ve yaymaktır . Eklenen/Alıntı yapılan kaynaklar konusunda çok hassasız, içeriklerde yararlanılan kaynaklar tüm sayfalarımızda açık linkleri ile eklenmektedir ve kaynakların tamamından izin alınarak yayımlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu