Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda bulunan fotoğraflarınızı Apple cihazlarından iPhone, iPad ve iPod larınıza yükleyerek resim dosyalarınızı Apple cihazlarınızda da taşıyabilirsiniz.

iPhone cihazların korumalı yapısı nedeniyle Fotoğraf, Video ve Dosya aktarmak biraz zorlaşıyor. Bilgisayardan iPhone ve iPad’e resim aktarımı işlemi için iTunes’u kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan iPhone’a fotoğraf atmak için;

  • En güncel iTunes versiyonu
  • Güncel MacOS veya Windows 10 güncellenmiş versiyonu.
  • İOS veya iPadOS’in güncel sürümünün çalıştığı bir iPhone.

yeterlidir.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı

Adım 1# İlk olarak iTunes programını bilgisayarınıza indirip, yüklemeniz gerekmektedir. iTunes programına buradan erişebilirsiniz.

Adım 2# iPhone’u kablo bağlantısı ile bilgisayarınıza bağlayınız. USB kablosuyla bağladığınız iPhone cihazın ekranında Bu Bilgisayara Güvenilsin mi? ibaresi çıkacaktır. Gelen bu uyarıdaki soruyu Güven seçeneği ile cevaplayıp, iPhone parolanızı girin.

Adım 3#Ardından iTunes programını çalıştırın ve yukarıdaki görselde işaret edilen Aygıt simgesine tıklayın.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır?

Adım 3# Sağ bölümden Fotoğraflar sekmesine tıklayın. Fotoğraflar seçeneği içerisinden Fotoğrafları Eşzamanla kutucuğunu işaretleyip, Şuradaki Fotoğrafları Kopyala ibaresinin yanındaki alana tıklayarak, aktarmak istediğiniz fotoğrafların bulunduğu klasörü seçin.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e Resim Aktarımı Nasıl Yapılır?

Klasör seçimini de tamamladıktan sonra Uygula butonu ile artık bilgisayardaki fotoğrafları iPhone cihazınıza aktarma işlemini başlatabiliriz.

Bilgisayardan iPhone ve iPad’e resim aktarımı işlemi bu kadar basit.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu