Bir Programı Bilgisayar Başlangıcında Otomatik Başlatma

Bir Programı Bilgisayar Başlangıcında Otomatik Başlatma 5

İstediğiniz bir programın Windows açıldığında otomatik olarak başlatılabileceğini biliyor musunuz?

650x300xcomputers.jpg.pagespeed.ic.Q64d3Kpl-I

Programları çalıştırmak için, simgelerinin üzerine çift tıklamanız gerektiğini daha önce öğrendiniz. Peki ama istediğiniz bir programın Windows açıldığında otomatik olarak başlatılabileceğini de biliyor musunuz?

Bilgisayarı kendi istekleriniz ve tercihleriniz doğrultunda kişiselleştirmenin sınırı yoktur. Örneğin görünümü değiştirebilir ya da açılış seslerini zevkinize göre düzenleyebilirsiniz. Fakat kişiselleştirme kavramı, sadece görsel ve işitsel konularla sınırlı değildir.

Bir bilgisayar kullanıcısı, Windows’un her açılışında istediği program ya da programların otomatik olarak açılmasını sağlayabilir. Bu bölümde, programların otomatik olarak nasıl başlatılabileceğini öğreneceksiniz.

BAŞLANGIÇ KLASÖRÜ

1- Windows başladığı anda hemen çalıştırılması gereken programlara ait kısa yollar, bu klasör içinde yer alır. Klasörün içeriğini görmek için, ilk olarak “Başlat” düğmesine tıklayın. Buradan “Tüm Programlar “opsiyonunu seçin ve açılacak olan menü-den “Başlangıç” satırının üzerine gelin. Bu sayede otomatik olarak başlatılan tüm programlar, bir dörtgen içinde karşınızda belirecektir. Otomatik olarak başlamasını istediğiniz başka programlar varsa, onların kısa yollarını da bu klasöre dahil etmelisiniz.

Hesap Makinesinin Otomatik Olarak Başlatılması

HESAP MAKİNESİNİN OTOMATİK OLARAK BAŞLATILMASI

2- Başlat menüsünden “Tüm Programlar / Donatılar” yolunu takip edin ve hemen ardından, işaretçiyi “Hesap Makinesi”nin üzerine getirin. Farenin sağ tuşuna basarak açacağınız menüden “Kopyala” komutunu seçin.

3- Tekrar “Başlat’ menüsüne geri dönün. “Tüm Programlar” menüsünde yer alan “Başlangıç” satırının üzerine gelin ve farenin sağ tuşuna basın. Yine küçük bir menü açılacaktır. Burada “Aç” komutunu tıklayın. Böylece “Başlangıç” klasörünün içeriğine ulaşacaksınız. İşaretçiyi pencerede boş bir alana getirin ve bir kez daha sağ fare tuşuna basın. Açılan menüden “Yapıştır” komutunu seçin.

4- Böylece hesap makinesi için kopyaladığınız kısa yolu klasör içine yerleştirmiş oldunuz. Şimdi simge üzerine sağ tuş ile tıklayarak “Özellikleri seçin.

1 2

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol