1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefon
  3. Odin Nedir, Odin Nasıl Kullanılır?

Odin Nedir, Odin Nasıl Kullanılır?

Odin Nedir, Odin Nasıl Kullanılır

Samsung telefon ve tabletlere yazılım yüklemek için kullanılan Odin Nedir, Odin Nasıl Kullanılır, Odin ile rom nasıl yüklenir yazımıza bulabilirsiniz.

Samsung telefon yada tablet kullanıyorsanız, cihazınızı güncellemek, ROM yüklemek, rootlamak ya da fabrika ayarlarına dönmek için Odin programını kullanabilirsiniz.

Odin nedir?

Odin, Android tabanlı Samsung telefon ve tabletlerin yazılımını kablo ile bilgisayar üzerinden güncellemenizi sağlayan, küçük boyutlu bir yazılımdır.

Odin Samsung resmi Rom’larını Samsung telefon ve tabletlere yüklemenizi sağlayan bir programdır. Samsung tarafından Sammobile üzerinden sunulan resmi Rom dosyalarını mobil cihazlarınıza basit, sorunsuz ve en temiz şekilde yüklemenizi sağlayan yol, Rom dosyasının Odin kullanımı ile yüklenmesidir.

.:: Samsung için Odin indir!

Odin Nasıl Kullanılır, Odin ile rom nasıl yüklenir ?

Rom yükleme işlerine başlamadan önce olası hatalar ve cihazın bilgisayar tarafından tanınmaması sorunlarına engel olmak için Samsung Usb Drivers dosyasını buradaki yazımızdan kurunuz. Telefon yada tabletinizi şarjının % 50 ‘ den fazla olmasına dikkat ediniz.

Başlamadan önce 2 hususa dikkat çekmekte fayda var;

1 # Uzantısı tar yada md5 olmayan hiçbir dosya odin ile yüklenemez. 7z, zip, rar gibi uzantılar sıkıştırılmış dosyalardır. Firmware dosyaları bunların içindedir.

2 #  Samsung Firmware yüklemelerinin hiçbirisinde custom binary counter(sayaç) artmaz. istediğiniz sürümü bir diğerinin düşük versiyon yüksek versiyon ayırt etmeksizin üzerine her şartta yükleyebilirsiniz. firmware yüklemeleri sayacı arttırmadığı için garantiniz bozulmaz.

– İndirdiğiniz ROm dosyasını bir klasöre açın.

– Telefonunuzu kapatın.

– Telefonu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Telefonun sürücülerinin yüklü olduğuna ve bilgisayar tarafından tanındığına emin olun.

– Home tuşu + Güç tuşu + Ses Kısma Tuşuna basılı tutarak telefonu açın, daha sonra cihaz download modunu açacak ve size iki seçenek çıkacak. Continue deyip devam edin

–  Odin uygulamasını çalıştırın

– Odin uygulamasını çalıştırdıktan sonra Bootloader butonuna tıklayın. Daha sonra indirdiğiniz .zip dosyasından çıkarttığınız .md5 uzantılı Samsung ROM’unu seçin

Odin Nedir, Odin Nasıl Kullanılır

– Programın görüntüsü bu şekilde olduktan sonra ise Start tuşuna basın. Program kitlendiği zaman sakın kapatmayın. Kendine illa gelecektir. Eğer telefonunuzda yarım yükleme olursa, bilgisayarı açıp kapatıp, tekrar Odin’den kurulum yapabilirsiniz.

– Yükleme bittikten sonra telefonunuz otomatik olarak yeniden başlayacak romunuz kurulumu olacaktır.

Yorum Yap