1. Ana Sayfa
  2. BİLGİSAYAR
  3. Driver Güncelleme Programları

Driver Güncelleme Programları

en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı

Merhaba arkdaşlar. Bu yazımızda bilgisayarınıza format sonrası eksik sürücüleri belirlemek ve bunları kolayca indirmek için Driver Güncelleme programları sunacağız.

Driver, Türkçe ifadesiyle sürücü bilgisayarımızdaki aygıtların, işletim sistemiyle olan iletişimini, düzenini sağlayan yazılımlar olarak tarif edilebilecek önemli bir husustur. Driver ile bilgisayardaki donanımlar işletim sistemine tanıtılır.Böylece mevcut donanımın kullanılması sağlanır.

Bilgisayarımıza format attıktan sonra genellikle karşılaşılan en büyük sorun donanım bileşenlerine ait sürücülerin bulunamamasıdır.  Yeni bir işletim sistemi yükledikten sonra bilgisayarınıza bağlı olan bazı donanımları sisteminiz tanımayabilir.

Ücretsiz Driver Güncelleme Programları

Driver Güncelleme programları sisteminizde yüklü sürücüsü/yazılımı bulunamayan ya da bulmakta güçlük çekilen donanımların sürücülerini (driver) kendi sürücü veritabanında aratarak bulan ve size çeşitli seçenekler şeklinde yüklemenize izin veren ücretsiz driver yükleme yazılımlarıdır.

Ayrıca Driver programları ile donanımlarınızı taratabilir ve güncelliğini yitirmiş sürücülerinizi görerek güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

DriverPack Solution

en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı

En iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı DriverPack Solution, içerisinde bilinen bütün windows driver’larının yer aldığı bir driver pakettir. Bilgisayarınıza Format attıktan sonra veya ilk sisteminizi yüklediğinizde driverları en hızlı şekilde kurmanızı sağlar.

Yazılım sürücüler dışında format ya da yükseltme işlemlerinden sonra sizin için gerekli olabilecek bir çok programı da içerisinde bulundurmakta ve  Türkçe dil desteğine sahip.

Formattan sonra kurulamayan sürücülerOtomatik Driver indirme ve yükleme programı – Driver Pack Solution ile kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

Driver Pack Solution kurulumu ve driverların güncelleenmesi ile ilgili hazırladığımız yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Driver Booster

en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı

Driver güncelleme programı tavsiye listemizdeki sırakai yazılım olan Driver Booster, ile eski sürücüleri otomatik olarak bulabilir ve kolayca sürücülerin son sürümlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu program, sürücü problemlerini tanımlamak ve bunları hızlı bir şekilde çözmek için yaratılmıştır.

IOBit Driver Booster

en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı

IOBit Driver Booster driverlarınızı ücretsiz olarak güncellemenize olanak sağlar.Ayrıca sunduğu diğer ücretsiz araçlar ile bilgisayar hızlandırma,sorun giderme gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Driver Talent

en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı

Driver Talent, tüm sürücü sorunlarını tespit edip düzelterek sorun çıkaran donanım için doğru sürücüyü arama derdinden kurtaran harika bir program. Özellikle Windows 10 öncesi PC kullanıcısı iseniz oldukça işinize yarayacak bir pogram olduğunu düşünüyorum.

Free Driver Scout

en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı

En iyi ücretsiz sürücü güncelleme programından birsi olan Free Driver Scout kullanarak, Windows PC’nizdeki tüm sürücüleri otomatik olarak güncelleyebilirsiniz.

Snappy Driver Installer

en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı

Snappy Driver Installer programı, Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızda yer alan donanımların sürücülerini en kolay yoldan bulabilmek ve kurabilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar arasında yer alıyor. İnternet bağlantısı olmadan da çalışabilmesi, ayrıca kolay kullanılır arayüzü sayesinde sürücü kurmayı oldukça basit bir hale getiriyor diyebilirim.

DriversCloud

en iyi ücretsiz sürücü güncelleme programı

DriversCloud adından da anlaşılacağı üzere sürücü bulma/güncelleme görevi üstlenen ücretsiz bir yazılımdır. Bilgisayarınızdaki donanımınız için en yeni sürücüleri tespit edebilir ve istediğiniz taktirde onları güncelleyebilirsiniz. Ayrıca DriversCloud ile donanımınıza ait bilgiler de edinebilir, yüklü olan yazılımları görüntüleyebilirsiniz.
Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. emeği geçen arkadaşa teşekkür ederim