Otomatik Driver İndirme ve Yükleme Programı – Driver Pack Solution

Otomatik Driver İndirme

Bilgisayarınızda formattan sonra kurulamayan sürücülerOtomatik Driver indirme ve yükleme programı – Driver Pack Solution ile kolaylıkla yükleyebilirsiniz.

DriverPack Solution, içerisinde bilinen bütün windows driver’larının yer aldığı bir driver pakettir. Bilgisayarınıza Format attıktan sonra veya ilk sisteminizi yüklediğinizde driverları en hızlı şekilde kurmanızı sağlar.

Yazılım sürücüler dışında format ya da yükseltme işlemlerinden sonra sizin için gerekli olabilecek bir çok programı da içerisinde bulundurmakta ve  Türkçe dil desteğine sahip.

Otomatik Driver İndirme ve Yükleme Programı – Driver Pack Solution

DriverPack Solution (DRPSU), Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarlarda donanım olarak kullanılan ve sürücüsü/yazılımı bulunamayan ya da bulmakta güçlük çekilen sürücüleri (driver) kendi driver veritabanında aratarak bulan ve size çeşitli seçenekler şeklinde yüklemenize izin veren ücretsiz driver yükleme yazılımıdır.

Programın”Full”, “DVD” ve “Lite” olarak üç ayrı versiyonu bulunur.

“Full” olanı 8,6 GB boyutunda ve torrent iso dosyası olarak dağıtımı yapılmaktadır (Bir torrent programı vasıtasıyla download edilebilir.) Programın tam versiyonu indirerek kullanmaya başladığınızda internet bağlantınız olmasa bile sürücü ve program güncellemelerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

“DVD” vesiyonunun boyutu ise 4.7 GB’dır.

Her iki versiyonda böylesine büyük boyutlara sahiptir. Driver Pack Solution driver paketi boyutunun bu şekillerde büyük olmasının sebebi Windows Xp / Vista / Win7 / Win8 driver’larının bu paket içerisinde yer almasıdır.

“Lite” versiyon ise daha uygun boyutludur. Önce 10 MB boyutlu exe (setup) dosyası download edilir ve daha sonra PC’de kurulan bu program çalıştırılarak gerekli diver pack dosyaları bu program vasıtasıyla PC’ye download edilir.

Programın tüm sürümlerini buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Programı tamamen indirerek kurulum başlatınız. Kurulum sırasında ekranı tamamen kaplayan kurulum penceresi gelecektir burada programın tam olarak kurulması için gereken dosyaları kendi sitesinden çekerek kurulum için size yazılım hazırlık yapacaktır.

Hazırlanma aşamasında yeni bir kurulum penceresi açılacak ve burada sizin bilgisayarınızın adı ve diğer bilgiler yer alacaktır, bu kısımdan kuruluma devam ediyoruz.

Kurulum sırasında çıkan pencerede sizin bilgisayarınızın geri yükleme noktasını oluşturacaktır bunun anlamı herhangi bir sorunda kurulum yapılırken olan ayarları alır ve ileri de tekrar bu ayarları geri yüklemenizi sağlar.

Otomatik Driver İndirme

Bu kısımdan sonra bilgisayarınıza yükleme işlemi başlar. Yükleme işlemi bitiminde bitir butonu görerek programı tamamen kurulumu bitirebilirsiniz.

Otomatik Driver İndirme

Program kurulumu aynı zamanda kullanımıdır, yani programın kurulumu bittiğinde Windows işletim sisteminizde bulunan tüm aygıtları da yüklemiş olacaktır.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol