Driver Booster Nedir, Nasıl Kullanılır?

Masaüstü yada Dizüstü bilgisayarınızdaki donanımlarınıza ait sürücüleri güncellemek için kullanabileceğiniz Driver Booster nedir, nasıl indirilir, nasıl kullanılır?

Driver, Türkçe ifadesiyle sürücü bilgisayarımızdaki aygıtların, işletim sistemiyle olan iletişimini, düzenini sağlayan yazılımlar olarak tarif edilebilecek önemli bir husustur. Driver ile bilgisayardaki donanımlar işletim sistemine tanıtılır böylece mevcut donanımın kullanılması sağlanır.

Bilgisayarımıza format attıktan sonra genellikle karşılaşılan en büyük sorun donanım bileşenlerine ait sürücülerin bulunamamasıdır.  Yeni bir işletim sistemi yükledikten sonra bilgisayarınıza bağlı olan bazı donanımları sisteminiz tanımayabilir.

Driver Güncelleme programı Driver Booster ile sisteminizde yüklü sürücüsü/yazılımı bulunamayan ya da bulmakta güçlük çekilen donanımların sürücülerini (driver) kendi sürücü veri tabanında aratarak bulabilir  ve yükleyebilirsiniz.

Ayrıca Driver Booster ile donanımlarınızı taratabilir ve güncelliğini yitirmiş sürücülerinizi görerek güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

Driver Booster nedir, ne işe yarar?

Driver Booster ses, görüntü, USB ve PC’nizdeki eskiyen, performansı olumsuz etkileyen veya sistem hatalarına neden olan sürücüleri güncellemek için tasarlanmış bir programdır.

Driver Booster, ile eski sürücüleri otomatik olarak bulabilir ve kolayca sürücülerin son sürümlerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Driver Booster ücretli midir?

Driver Booster programının iki sürümü var Driver Booster Free ücretsiz versiyonu güncellenmesi gereken sürücüleri listeler ve yüklemenizi sağlar. Driver Booster Pro sürümü ise bu özelliklerin yanında üç bilgisayara kadar teknik destek imkanı sunar.

Driver Booster indirme

Driver Booster indirmek için buraya tıklayın.

Driver Booster nasıl kullanılır?

Program açtığınız zaman karşınıza karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere çıkacak.

Driver Booster Nedir, Nasıl Kullanılır?
Driver Booster Nedir, Nasıl Kullanılır?

Buradaki Tara yazan butona tıklayın ve taramanın bitmesini bekleyin. Tarama bitince eksik sürücüleri gösterecek ve Güncelle yazan butona tıklayarak otomatik güncelleyin.

Driver Booster nasıl kaldırılır?

Başat’ı açıp arama kutusuna Program Ekle veya Kaldır yazın ve klavyeden Enter tuşuna basın. Açılan pencereden Driver Booster’i bulup sağ tıklayın ve açılan menüden Kaldır deyin.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu