Ekranı Kırık yada Açılmayan Telefonu Sıfırlama

Ekranı Kırık yada Açılmayan Telefonu Sıfırlama

Ekranı kırık yada açılmayan telefonu sıfırlama yaparak içindeki size özel tüm verileri silebilir ve servise özel bilgileriniz olmadan gönderebilirsiniz.

Ekranı kırık telefonu sıfırlamak için;

Öncelikle görüntü alabiliyorsanız, telefonu normal yollarla sıfırlamayı deneyin.

Android telefon sıfırlama için; Ayarlar > Genel Yönetim (Sistem) > Sıfırlama yolunu izleyin. Burada 3 farklı seçenek karşınıza çıkacak.

Fabrika ayarlarına dön; Bu seçenek telefondaki ayarları ilk açıldığı andaki yani kutusundan ilk çıktığı andaki haline getirir.

Ağ Ayarlarını sıfırla: Bu seçenek ise telefonun ağ ayarlarının sıfırlanmasını sağlar.

Fabrika ayarlarına sıfırla: Bu seçenek ise teleondaki tüm ayarları sıfırlar ve dökümanları siler. Bu işlemler rehber, resimler, videolar, mesajlar, uygulamalar ve uygulama verileri gibi cihaz hafızasındaki tüm verileri sileceğinden yedek almanızı öneriyoruz.

Android sıfırlama

Bu işlemden önce bir kablo yardımıyla verilerinizi yedeklemek isteyebilirsiniz.

Ekran hasarı ciddi seviyede ise, Google’ın Cihazımı Bul aracını veya Samsung’un Find My Mobile aracını kullanarak telefonu sıfırlamayı deneyin. Bunu işlemi web üzerinden başlattığınızda, telefonunuzu açmanız gerekecek. Sıfırlama tamamlandığında cihazın konumunu bu araçlar üzerinden artık görmemeniz gerekiyor. Bu sayede ekran hiç açılmıyorsa bile, sıfırlamanın başarılı olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Android telefonunuzdaki rehberinizi, fotoğraflarınızı, videolarınızı, smslerinizi ve bunun gibi size özel dosyaları yedeklemek istiyorsunuz ancak nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Android telefondaki tüm verileri yedekleme nasıl yapılır rehberimiz size bu konuda yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.