Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir ?

Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir ?

Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir öğrenmek  isteyenler için profil resmi değiştirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler paylaşıyoruz.

Instagram’a üye olurken seçtiğiniz Instagram Profil Fotoğrafı nı değiştirmek ya da doğrudan yeni bir profil resmi belirlemek için hangi ayarları kullanıyoruz ?

Artık sosyal ortamda paylaştığımız resimlerin bir sınırı olmadığı gibi kendimizi ifade etmek için neredeyse hergün farklı şeyler paylaşmaktayız.

Haliyle çektiğimiz resimler diğer sosyal paylaşım sitelerinde profil resmi yaptığımızda olmaktadır.

Instagram Profil Fotoğrafı Nasıl Değiştirilir ?

Önce akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Mutlaka hesabınıza giriş yapmalısınız zira hesabınıza giriş yapmadan profil resminizi değiştirmeniz mümkün değil.

Instagram hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise şimdi profil kısmına giriş yapmanız gerekiyor.Profil kısmına girdiğinizde sol üst köşede profil fotoğrafınızın yer aldığını da göreceksiniz.

Eğer profil resmi kullanmanız tercih etmediyseniz bu alanda profil simgesi görüntülenir.Bu resmi değiştirmek için profil resminizi üzerine basılı tutmanız gerekiyor.Ardından gelen menüden değiştirme seçeneklerine girip yeni profil fotoğrafınızı nereden yükleyeceğinizi seçiyorsunuz.

Bu noktada ister diğer sosyal medya hesaplarınızda yer alan profil fotoğraflarını doğrudan seçebilir isterseniz de telefon üzerinden resim yükleme seçeneğini seçip telefonunuzda yer alan fotoğraflarınızdan seçim yapabilirsiniz.

Instagram Profilinizi Güvende Tutmanın 5 Yolu

Instagram her iki işlem için de kullanıcılara fotoğraf değiştirme desteği sunmakta. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmıyor. Zira boyut konusunda da otomatik ayarlama yapılıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.