Emoji Nedir ? Kendi Emojiniz Nasıl Oluşturulur ?

Bu yazımızda emoji nedir, kendi emojiniz  nasıl oluşturulur, emojilerin anlamı, androide emoji ekleme nasıl yapılır anlatacağız.

Emoji Nedir ?

Emoji, Japoncadan gelmektedir E (Resim) Moji (Harf) demektir.Resim harf bir ifade biçimidir.Smiley değildir karıştırılmasın, Smiley parantezler ile yapılan tarihi Abraham Lincon’a dayanmaktadır.

Emojide bunun gelişmişidir.1999 yılında japonyada mobil üreticisi baktıki millet bir birine resim göndermeye bayılıyor lakin resimler çok büyük boyutlu tamam demişler karakter olanında yapsınlar diyerek ortaya çıkmıştır.Emojinin icadını yapan kişi Shigetaka Kurita’dır.

Kendi Emojiniz Nasıl Oluşturulur ?

Emoji kullanmak son zamanlarda duygu ve düşünceleri ifade etmek için kullanılan vazgeçilmez bir alışkanlık hâline geldi. Özellikle Facebook, Messenger, WhatsAppiMessage gibi mesajlaşma uygulamalarında mesajlaştığımız kişiye emoji göndermek artık bir ifade biçimi oldu.

Şimdi emoji kullanma alışkanlığınıza yenilik ekleyebilirsiniz. Üstelik kendi emojinizi oluşturmanız da mümkün. Bunun için imoji uygulaması var. Imoji uygulaması, kendi emojinizi oluşturmanızı ve bunu sosyal ortamlarda ya da mesajlaşma uygulamalarında kullanmanızı sağlıyor.

Imoji uygulamasının hem Android hem de iOS sürümü mevcut. Üstelik kullanımı oldukça kolay. Yani her şey sizin hayâl dünyanıza ve yaratıcılığınıza kalmış durumda.

Öncelikle imoji uygulamasını cihazınıza ücretsiz olarak indirin:

imoji (Android) indir

imoji (IOS) indir

Uygulamayı açın. İlk sayfada kullanıcı girişi yapmanız gerektiğini göreceksiniz. Bunun için üç seçenek mevcut. E-posta ile girişFacebook ile giriş ya da Google+ ile giriş yapmanız mümkün.

Bunu yaptıktan sonra uygulama telefon numaranızı ve bulunduğunuz ülkeyi soruyor. Bunu neden istediğini anlamak pek mümkün değil. Çünkü bu bilgiler kısmen gereksiz bilgiler. Fakat bu bilgileri vermediğinizde uygulamaya giriş yapamıyorsunuz.

Bilgileri verirseniz telefonunuza SMS ile bir doğrulama kodu geliyor. Bunu doğrulama ekranındaki yere giriyorsunuz. Sonra uygulamayı kullanmak için izlemeniz gereken yol anlatılıyor.

Emoji Nedir ? Kendi Emojiniz Nasıl Oluşturulur ?

Emoji Nedir ? Kendi Emojiniz Nasıl Oluşturulur ?

Uygulamada kamera açılıyor. Fotoğraf çekerken ister ön kamerayı ister arka kamerayı kullanabilirsiniz.

1.    Fotoğrafı çekin. Sonra fotoğrafın nereden kırpılacağını seçin.

2.    Sonraki ekranda fotoğrafın istediğiniz kısımlarını silin. Bunun için parmağınızı kullanmanız gerekiyor. Bu iş biraz hassasiyet ve el mahareti gerektiriyor. Yanlış yeri silerseniz geri alabiliyorsunuz.

3.    Sonra oluşturduğunuz emojiyi özel mi yoksa herkese açık mı yapmak istediğiniz soruluyor. Bunu ayarladıktan sonra mesajlaşmada kullanabiliyorsunuz.

4.    Uygulamada Trending kısmında trend olan herkese açık emojiler görülüyor. Collection kısmında oluşturduğunuz emojileri görüyorsunuz. Sağ üstteki ikona tıklayarak arkadaşlarınızla yaptığınız mesajlaşmaları görüyorsunuz.

Bu sayfada sağ üstte Ayarlar butonu var. Buna tıklayarak ayarları değiştirebilirsiniz. Avatar değiştirebilir, uygulamayı paylaşabilir ya da geliştiriciye geri bildirim gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu