En iyi 10 Ajan-Casusluk Dizisi

Ajan-Casusluk dizileri ilginizi çekiyorsa en iyi 10 Ajan-Casusluk dizisi listemizdeki bu dizileri pür dikkat seyredeceğinize emin olabilirsiniz.

Macera, adrenalin, çalınan dosyalar, kurtarılan dünyalar, komplo teorileri, son dakikada alt edilen kötü insanlar….  Ajan-Casusluk dizileri ilginizi çekiyorsa en iyi 10 Ajan-Casusluk dizisi listemizdeki bu dizileri pür dikkat seyredeceğinize emin olabilirsiniz.

Ajan-Casusluk Dizileri

En iyi 10 Ajan-Casusluk dizisi listemiz IMDB sıralamasına göre listelenmiştir.

24

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB : 8.4

Yayın Yılı : 2001-2010

Sezon Sayısı : 9 Sezon 193 Bölüm

Oyuncular: Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard

En iyi Ajan-Casusluk dizileri listemizde ilk sıraya bu efsane diziyi uygun gördük.

Joel Surnow ve Robert Cochran tarafından yapılan dizi 24; her bölüm gerçek zamanda bir saati işliyor. Dizi toplamda 68 emmy ödülüne aday gösterildi.

Strike Back

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

Sullivan Stapleton ve Philip Winchester gibi isimlerin oynadığı dizi; casusluk türündeki güzel yabancı dizilerden.

IMDB : 8.3

Yayın Yılı : 2010-2018

Sezon Sayısı : 8 Sezon 36 Bölüm

Oyuncular: Sullivan Stapleton, Daniel MacPherson, Warren Brown

Körfez Savaşı sonrası Saddam devrilmiştir. Amerika hala Irak topraklarını işgal eden devlet konumundadır. 2003 yılında İngiliz istihbarat teşkilatı olan MI6, Irak’ta bir rehine kurtarma operasyonu gerçekleştirir. Bu operasyon sonucu ciddi zahiyat verilir. Ve bundan da John Porter isimli asker sorumlu tutulur. Bu operasyon sonucu yaralanan John Porter, ordudaki görevinden de uzaklaştırılır. Ailesi ile de arası açılan John 7 yıl boyunca güvenlik görevlisi olarak hayatını sürdürür. Bu 7 yıl sonunda eski arkadaşı   Hugh Collinson’ın yardımıyla önceki görevine dönme şansına erişir.

The Night Manager

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB :  8.2

Yayın Yılı : 2016-2018

Sezon Sayısı : 2 Sezon

Oyuncular: Tom Hiddleston, Hugh Laurie, Olivia Colman

En iyi Ajan-Casusluk dizileri listemizde yer verdiğimiz The Night Manager; Tom Hiddleston, Hugh Laurie ve Olivia Colman başrolleri paylaşıyor. The Night Manager; John le Carré’nin aynı adlı kitabından uyarlanmış.

The Night Manager, eski bir İngiliz askeri, şimdilerde geceleri lüks bir otelde denetimci olarak çalışan Jonathan Pine’ı merkezine alıyor.

Pine, bir gün Sophie isminde Fransız-Arap bir kadınla tanışır. İyice yakınlaştığı Sophie kendisine karanlık bir silah taciri ve İngiliz istihbaratına karşı olanlarla çalışan Richard Onslow Roper hakkında bilgi verir.

Chuck

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB :  8.2

Yayın Yılı : 2007-2012

Sezon Sayısı : 5 Sezon 91 Bölüm

Oyuncular: Zachary Levi, Yvonne Strahovski, Joshua Gomez

En iyi 10 Ajan-Casusluk dizileri listemizde komik ajanlar başrolde.

Zachary Levi, Yvonne Strahovski gibi isimlerin oynadığı dizi Chuck; Chuck Bartowski’nin mecburen başladığı ajancılık oyununu devam ediyor. The O.C.’nin yaratıcısı Josh Schwartz imzası olan dizi casusluk denince ilk akla gelenlerden.

Zachary Levi’nin canlandırdığı bir “bilgisayar kurdu” olan Chuck bilgisayarına gelen bir mesajı açmasıyla birlikte birdenbire bütün devlet sırları beynine yüklenir.

Chuck bir süre sonra kıdemli ajan John Casey ve yeni ortağı Sarah tarafından, bilgisayarcıdaki işiyle ve Ulusal Güvenlik görevleri arasında gidip gelen ikili bir yaşantı sürmeye zorlanır. Ortada Chuck, bir yandan John çekiştirecek, diğer yandan Sarah. Uluslararası teröristler, karşılarına çıkacak suikastçılar ise işin kaymak tabakasını oluşturacak.

TURN: Washington’s Spies

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB : 8.1

Yayın Yılı : 2014-2017

Sezon Sayısı : 4 Sezon

Oyuncular: Jamie Bell, Angus Macfadyen, Seth Numrich

En iyi 10 Ajan-Casusluk dizisi listemizde yer alan, Alexander Rose’un Washington Spies isimli romanından uyarlanan dizi;  The Culper Ring isimli grubun casuslar birliği haline gelmesini anlatıyor.

New York’ta Steakuet adlı bir kasabada, tarlasında lahana yetiştiren genç çiftçi Abraham Woodhull, karısı ve çocuğuyla geçim sıkıntısı olmadan düzgün ve sade bir yaşamın hayalini kuruyor. Fakat İngilizlerin kontrolü altındaki bu kasabada içten içe yayılan adalet olgusunun noksanlığı, yavaş yavaş İngilizlere karşı olan sadakatin sorgulanmasına neden oluyor. Bu uğurda şu ana kadar savunduğu fikirleri ile çatışan Abraham, keskin bir yol ayrımına girmek üzeredir.

Marvel One-Shot: Agent Carter

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB : 8.0

Yayın Yılı : 2015-2016

Sezon Sayısı :2 Sezon

Oyuncular: Hayley Atwell, James d’Arcy, Chad Michael Murray

Hayatının aşkını kaybettikten sonra bekar bir kadın olarak yaşayan genç ve güzel ajan Peggy Carter’ın hikayesini anlatan dizi; Marvel evreninde geçiyor.

Mission: Impossible

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB : 7.6

Yayın Yılı : 1988-1990

Sezon Sayısı : 7 Sezon

Oyuncular: Peter Graves, Allen Joseph, Charles Drake

Bruce Geller yapımı olan dizi; başrolünde Peter Graves oynuyor. 1966 yılından 1973 yılına kadar CBS kanalında gösterilen dizi, dünya tarihinin en bilindik serilerinden birisi olmuş ve herkesin ilgiyle izlediği bir tv şovuna dönüşmüştür.

Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB : 7.5

Yayın Yılı : 2013

Sezon Sayısı : 7 Sezon

Oyuncular:: Clark Gregg, Ming-Na Wen, Chloe Bennet

Bir Joss Whedon yapımı olan Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D.; 2013 yılında başlayan bir casusluk dizisi. Clark Gregg, Ming-Na Wenn gibi isimlerin başrollerde oynadığı dizi; Enforcement and Logistics Division isimli çok gizli devlet örgütünün maceralarını konu alıyor.

Avengers filminde ölümüne şahit olduğumuz Ajan Coulson, doğaüstü olaylara ve tehditlere karşı dünyayı kurtarmak için Müdür Nick Fury’nin kendisine tanıdığı ayrıcalık ile bir ekip kurar. Ayrıca Müdür Nick Fury, ekibin çalışmalarına yardımcı olması için SHIELD ekibine bir de uçak tahsis eder. Başlangıçta Ajan Coulson ve onun dışında 4 ajandan oluşan ekip, Skype isimli bir hackerın da aralarına katılmasıyla son halini alıyor. Ekip süper güçleri olmayan ama hepsi de birbirinden yetenekli üyelerden oluşuyor.

Quantico

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB : 6.7

Yayın Yılı : 2015-2018

Sezon Sayısı : 3 Sezon

Oyuncular: Priyanka Chopra, Jake McLaughlin, Russell Tovey

Joshua Safran yapımı olan dizi; casusluk ve gerilim türünde ilk akla gelen yabancı dizilerden. Quantico’da yetişen FBI ajanlarının eğitimlerini ve hayatlarını konu alan dizinin başrollerinde Priyanka Chopra, Aunjanue Ellis ve Jake McLaughlin yer alıyor.

Birbirinden tamamen farklı karakterlerden bir araya gelen bir grup çaylak, ajan olmak üzere eğitilmek üzere FBI’ın Quantico Üssü’nde bir araya geleceklerdir. Her birinin FBI’a katılmak için birbirinden farklı ve geçerli sebepleri vardır. Onlar en iyi ve en parlak çaylaklardan biridir. Fakat ekip üyelerinden birinin yakın gelecekte gerçekleşecek olan ve New York’un 11 Eylül saldırılarından sonra başına gelecek en büyük saldırının arkasındaki isim olması olayları çok farklı şekillendirecektir.

The Prisoner

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB : 6.3

Yayın Yılı : 2009

Sezon Sayısı : 1 Sezon

Oyuncular: Jim Caviezel, Ian McKellen, Hayley Atwell

2009 yılında yayın hayatına başlayan dizi; bilim kurgu ve casusluk alanında çok iyi. Jim Caviezel ve Ian McKellen gibi isimlerin dizide başrolü paylaştığı dizide; aynı zamanda Hayley Atwell gibi isimler oynuyor.

Hikayenin kahramanı (Altı) hayatını New York’ta sürdürürken bir sabah uyandığında çöldedir ve hiçbir şey hatırlamıyordur. Silahlı adamlardan kaçan bir yaşlıya yardım etmeye çalışır, adam ölmeden önce ona 554’e gitmesini söyler. 554 nedir? Daha da önemlisi burası neresidir? Köy adı verilen yere gidince insanların isim yerine sayı olarak adlandırıldığı bir yerde olduğunu, buradan başka bir yer olmadığını, daha önce burada yaşadığını öğrenir. Sorun şudur ki onun hatıralarında buraya ait hiçbir şey yoktur. Altı Köy’den kurtulmaya çalışırken bir yandan da kasabanın ve kasaba lideri İki’nin sırlarını öğrenmeye çalışır.

BONUS : Deep State

casusluk dizileri, ajan dizileri,komplo dizileri

IMDB : 7.0

Yayın Yılı : 2018

Sezon Sayısı : 2 Sezon

Oyuncular: Joe Dempsie, Karima McAdams, Anastasia Griffith

Easton, eski bir casustur. Ölen oğlunun intikamını almak için oyuna geri dönmeye karar verir ve kendisini bir istihbarat savaşının ve Orta Doğu’da dalga dalga yayılacak bir kaostan çıkar sağlamaya çalışan bir komplonun ortasında bulur. Bu kaotik ortamda Easton’un yolu zeki istihbarat ajanı Leyla Toumi ile kesişir. Easton, oğlunun ölümünün sebeplerini araştırdıkça dünyanın en tehlikeli ülkelerinin istihbarat servislerinin arasındaki ürkütücü bağları ortaya çıkarmaya başlar

En iyi 10 Ajan-Casusluk dizisi listemiz sona erdi.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu