Hey Siri Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Siri Çalışmıyor

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iPhone, iPad, iPod touch veya Mac’inizde Hey Siri çalışmıyor, Siri cevap vermiyor sorunu için ne yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Siri’nin Açık olduğundan emin olun

Siri açık mı? Öncelikle Siri’nin açık olduğunu kontrol edin. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar > Siri ve Arama bölümüne gidip “Hey Siri”yi Dinle ve Siri için Ana Ekran Düğmesi veya Siri için Yan Düğme* seçeneklerinin açık olduğundan emin olun.

Siri sesimi algılamıyor

Siri sesinizi algılamıyor ya da çalışmıyor ise bu durumda yapılması gereken ilk kontrol internet veri bağlantısıdır. İnternet olmadan siri çalışmaz. Siri sizin sorduğunuz soruları internet üzerinden de sizlere cevap bulmak isteyecektir. Bu şekilde programlanmış bir özelliğe sahiptir. O yüzden ses algılamasında ya da seste yaşanan sorunlarda internet bağlantınızın hızından kaynaklanan sorun olabilir.

“Hey Siri”yi Dinle Özelliğini Açıp/Kapatın

Ayarlar > Siri ve Arama yolunu izleyin. Açılan ekrandan “Hey Siri”yi Dinle özelliğini kapatıp tekrar açın. Sizden “Hey Siri” demeniz istenecek ve sesiniz tekrar tanımlanacaktır.

Siri Çalışmıyor

Siri ve Dikte özelliğini açın

Siri üzerinde uygulanan bir sınırlama varsa bu da Siri’nin cevap vermesine engel olabilmektedir. Ayarlar > Ekran Süresi > İçerik ve Gizlilik Sınırlamaları > İzin Verilen Uygulamalar yolunu izleyin ve Siri ve Dikte seçeneği pasif ise aktifleştirin.

Mikrofonda sorun olabilir

Siri sizi ön kamera mikrofonundan duymaktadır. Eğer ön kamera mikrofonu arızalı ise siri sizi duyamaz. Mikrofonun arızalı olduğundan emin olmak için ön kamerayı kullanarak video kaydı yapabilirsiniz. Eğer kayıtta ses yok ise mikrofon arızalıdır.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol