AAE uzantılı dosyalar nasıl açılır?

AAE dosyası nedir, AAE dosyası nasıl açılır?

IOS cihazınızdaki fotoğraf ve videoları bilgisayarınıza atmaya çalıştığınızda .aae uzantılı dosyalar görürsünüz. Peki AAE dosyası nedirAAE uzantılı dosyalar nasıl açılır?

AAE dosyası nedir?

AAE dosyası kısaca, iOS cihazlarda (iPhone, iPad, Mac) fotoğraflar uygulamasını kullanarak bir fotoğrafa yapılan düzenlemeleri içermektedir.

AAE dosyaları iOS 8 ve sonrası ve OS X 10.10 ve üstü tarafından kullanılır.

Doğrudan iOS aygıtınızdan bilgisayarınıza aktardığınız görüntüler iPhoto, Aperture ve Finder’da orijinal görüntü olarak gösterilir. İçe aktarmak için aygıtınızdaki içeriğe göz atıyorsanız, aygıtta .AAE dosyaları olduğunu fark edebilirsiniz. (örn: IMG_2123.AAE) Bu dosyalar aygıtta yapılan düzenlemeleri içerir ve görüntülerle ilgili bir sorun olduğunu belirtmez. Ancak bunları açmayı denediğinizde, geçerli fotoğraf dosyası olmadığını söyleyen bir hata mesajı görürsünüz.

AAE uzantılı dosyalar nasıl açılır
AAE uzantılı dosyalar

AAE dosyalarını isterseniz silebilirsiniz, bu orjinal fotoğrafınızı silmez ancak fotoğraf üzerinde sonradan yapmış olduğunuz değişiklikleri kaldırır.

AAE uzantılı dosyalar nasıl açılır?

AAE dosyaları IOS işletim sistemine özgü bir uzantı olduğundan AAE dosyalarını Windows yüklü bilgisayarınıza açabilmek için oldukça uzun yollar izlemek zorundasınız

Bunlara gerek kalmadan .aee uzantılı dosyayı buradaki siteye atarak başka bir formata çevirip AAE dosyayı açıp, görüntüleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu