AAE uzantılı dosyalar nasıl açılır?

AAE uzantılı dosyalar nasıl açılır

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iPhone yada iPad cihazınızdaki fotoğraf ve videoları bilgisayarınıza atmaya çalıştığınızda .aae uzantılı dosyalar görürsünüz. Peki nedir bu AAE uzantısı ve AAE uzantılı dosyalar nasıl açılır?

AAE dosyası kısaca, iOS cihazılarda (iPhone, iPad, Mac) fotoğraflar uygulamasını kullanarak bir fotoğrafa yapılan düzenlemeleri içermektedir.

Doğrudan iOS aygıtınızdan bilgisayarınıza aktardığınız görüntüler iPhoto, Aperture ve Finder’da orijinal görüntü olarak gösterilir. İçe aktarmak için aygıtınızdaki içeriğe göz atıyorsanız, aygıtta .AAE dosyaları olduğunu fark edebilirsiniz. (örn: IMG_2123.AAE) Bu dosyalar aygıtta yapılan düzenlemeleri içerir ve görüntülerle ilgili bir sorun olduğunu belirtmez. Ancak bunları açmayı denediğinizde, geçerli fotoğraf dosyası olmadığını söyleyen bir hata mesajı görürsünüz.

AAE uzantılı dosyalar nasıl açılır
AAE uzantılı dosyalar

AAE dosyalarını isterseniz silebilirsiniz, bu orjinal fotoğrafınızı silmez ancak fotoğraf üzerinde sonradan yapmış olduğunuz değişiklikleri kaldırır.

AAE uzantılı dosyalar nasıl açılır?

AAE dosyaları IOs işletim sistemine özgü bir uzantı olduğundan windows yüklü bilgisayarınıza açabilmek için oldukça uzun yollar izlemek zorundasınız

Bunlara gerek kalmadan .aee uzantılı dosyayı buradaki siteye atarak başka bir formata çevirip görüntüleyebilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol