Nedir, Nasıl Yapılır

Word, Excel Şifre Koyma

0
(0)

Başkalarının Office dosyalarınızdaki verilere erişmesini önlemek için PowerPoint, Acces, Word, Excel şifre koyma nasıl yapılır bu yazımızda anlatacağız.

Word, Excel, PowerPoint, Access gibi uygulamalarda özel içeriklere sahip belgeleriniz varsa ve bunları paylaşırken parola ile korumak istiyorsanız, ek olarak bir araç kullanmanıza gerek kalmadan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Word, Excel Şifre Koyma

Öncelikle şifrelemek istediğiniz belge veya sunuyu açıyoruz. Dosya menüsünde Bilgi butonuna tıklıyoruz. Açılan ekranda Belgeyi Koru açılır menüsüne tıklıyoruz ve Parola ile Şifrele seçeneğine tıklıyoruz.

Excel Şifre Koyma, Word Şifre Koyma, Powr Point Şifre Koyma


Belgeye ekleyeceğiniz parolayı bu bölüme ekleyip, sonraki ekranda yeniden girdikten sonra Tamam butonuna tıklıyoruz ve belgemizi kaydediyoruz.

Excel Şifre Koyma, Word Şifre Koyma, Powr Point Şifre Koyma
İlgili belgeyi daha sonra incelemek istediğinizde aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır. Parolanızı girdikten sonra içeriği görüntüleyebilirsiniz.

Excel Şifre Koyma, Word Şifre Koyma, Powr Point Şifre Koyma
Bu adımları Excel, PowerPoint vb. uygulamalarda da uygulayarak belge ve sunularınızı koruyabilirsiniz. Tüm uygulamalarda aynı adımlar geçerli olacaktır.

Şifreyi kaldırmak istiyorsanız, yine aynı adımları izledikten sonra parola ekleme ekranındaki kutucuğu temizleyip kaydetmeniz yeterli olacaktır.

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu