WhatsApp Hangi Telefonlarda Çalışmayacak 2021

Whatsapp uygulaması bazı Android ve iOS cihazlarda çalışmayı durduracak. WhatsApp iOS kaça kadar destekliyor? WhatsApp hangi Android sürümünü destekliyor? İşte WhatsApp hangi telefonlarda çalışmayacak 2021 yazımız.

WhatsApp gibi birçok uygulama, kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek için sürekli güncel olmak zorundadır. Uygulama geliştiricileri, kullanıcıların daha güvenli ve hızlı kullanmaları için sürekli yeni güncellemeler yayınlar.

Yayınlanan güncellemeler, marka veya modele göre değil, kullanılan işletim sisteminin sürümüne göre cihazlara gönderilir. Ancak aradan belirli bir zaman geçtikten sonra kullanılan telefonlar güncelliğini kaybetmeye başlar. Sürekli olarak güncellenen telefonlar, marka tarafından alınan kararla güncelleme desteğini kaybeder.

Güncelleme desteği kesildikten sonra telefonlar, en son kullanılan işletim sistemi sürümünde sabit kalır. Bir süre sonra uygulama geliştiricileri, işletim sistemi sabit kalan telefonlara destek vermeyi kesiyor. Destek kesildikten sonra WhatsApp gibi uygulamalar, güncelliğini kaybetmiş telefonda kullanılamıyor.

WhatsApp hangi telefonlarda çalışmayacak 2021

WhatsApp güncellediği destek sayfasında iOS 9 ve altı sürümlere sahip iPhone kullanıcılarının artık WhatsApp’ı kullanamayacağını duyurdu. iPhone 4s ve daha eski modellerde, iOS 9  desteği olmadığı için uygulama kullanılamayacak. iPhone 4S, 5, 5S, 5C, 6 gibi telefon modellerine iOS 9 güncellemesini yaparlarsa WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilecekler.

Whatsapp Desteklenen IOS cihazlar sayfası

Android tarafında ise 4.0.3 sürümünün altı telefonlar için maalesef ki artık WhatsApp çalışmayacak. HTC Sensation, Google Nexus S, Sony Ericsson Xperia Arc, LG Optimus 2X, Samsung Galaxy S I9000, Samsung Galaxy S2 ve HTC Desire S gibi telefonlar 2021 itibariyle WhatsApp uygulamasını kullanamayacak.

Whatsapp Desteklenen Android cihazlar sayfası

WhatsApp iOS kaça kadar destekliyor?

Whatsapp iOS 9’un altındaki sürümlere sahip IOS cihazlarda çalışmıyor.

WhatsApp hangi Android sürümünü destekliyor?

Android 4.0.3 sürümünden daha eski bir telefonunuz varsa artık Whatsapp kullanamayacaksınız.

WhatsApp hangi telefonlarda çalışmayacak 2021 yazımız burada sona erdi.

Whatsapp 4K duvar kağıtları ile Whatsapp sohbet pencerenize değişik bir hava katabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu