4 Adımda Android Telefondaki Gereksiz Dosyaları Temizleme

Android telefonda depolama alanı, kasma, donma gibi sorun yaşıyorsanız telefondaki gereksiz dosyaları temizleme işlemi için Google Files uygulamasını kullanabilirsiniz.

Android cihazınıza belirli aralıklarla gereksiz dosyaları silme işlemi uygulamazsınız cihazınızın performansı düşecektir. Google Files uygulaması Google tarafından geliştirilen bir uygulama  olup son derece güvenlidir.

Google Files ile bir cihazda bulunan dosyalarınızı diğer tüm cihazlarınızda da görüntüleyebilir, gereksiz dosyaları silebilir ve alıştığınız arayüzün kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Google Files nedir, ne işe yarar?

Google Files; Google tarafından Android kullanıcılarına sunulan, cihazınızdaki dosyaları silme, düzenleme, paylaşma gibi işlevleri de olan bir bulut hizmetidir. Uygulama, cihazınızdaki tüm dosyalara erişebildiği ve size düzenleme imkanı sunduğu için gereksiz dosyaları da bu uygulama üzerinden görebilir ve silebilirsiniz.

Google Files ile telefondaki gereksiz dosyaları silmenin yanısıra cihazınızdaki dosyaları ve klasörleri görüntüleyebilir, arayabilir ve yeniden adlandırabilir, sosyaları cihazınızdaki farklı klasörlere veya SD karta taşıyabilir ya da kopyalayabilir, P2P paylaşım özelliği ile yakınınızdaki kişilere dosya veya uygulama gönderebilirsiniz.

Telefondaki Gereksiz Dosyaları Temizleme

1# Cihazınızda Google Files uygulaması yoksa aşağıdaki PlayStore linkinden indirin ve açın.

[appbox googleplay com.google.android.apps.nbu.files]

2# Sol alt köşede göreceğiniz Temizle butonuna dokunun.

3# Gereksiz Dosyalar sekmesini onaylayın ve Gereksiz Dosyaları Göster butonuna dokunun.

4# Silmek istediğiniz tüm dosya ve uygulamaları seçerek Temizle butonuna dokunun ve çıkan ekranı onaylayın.

Google Files ile telefondaki gereksiz dosyaları silme işlemi bu kadar!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu