En iyi 5 Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

En iyi 5 Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

İster kendi kayıt ettiğiniz sesleri, ister internetten indirdiğiniz müzikleri düzenlemeniz için gerekli en iyi 5 ücretsiz ses düzenleme programı ‘nı sizler için derledik.

Ses düzenleme programları, var olan ses dosyaları, şarkılar, wav veya mp3 dosyaları üzerinde düzenleme yapabilme, kesme, uzatma, tekrarlatma veya hızlandırıp yavaşlatma gibi işlemlere imkan tanıyor.

En iyi 5 Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

Sizler için derlediğimiz en iyi ücretsiz ses düzenleme programları ile ses dosyalarının hızlı bir şekilde düzenleyip yayınlayabilirsiniz.

1 Audacity

En iyi 5 Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

Windows, macOS ve Linux uyumluluğuna sahip olan Audacity, mevcut en iyi ücretsiz ses düzenleyici desek yeridir. Esnek ve güçlü bir yazılım olmasıyla öne çıkan Audacity hali hazırda birçok podcast için kullanılmakta. Sunduğu bütünleşik araçlar ile kayıtlı dosyaları, mikrofondan yakalanan sesleri, müzik akışlarını ve podcastleri düzenleme olanağına sahipsiniz.

Ses biçimlerinin çoğuna sunulan destek sayesinde hem içe aktarma hem de dışa aktarma konusunda da sıkıntı yaşamayacaksınız. Yine bütünleşik efektler de oldukça başarılı. Ayrıca, üçüncü taraf eklentiler için sunulan destek de cabası.

Audacity ses düzenleme programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

2 Oceanaudio

En iyi 5 Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

Oceanaudio da tüm platformlar için destek sunuyor. Kolay, hızlı ve güçlü ses düzenleme yazılımı çok fazla özellikle öne çıkmıyor ancak günlük ses düzenleme ihtiyaçları için oldukça pratik. Öte yandan, gerçek zamanlı efekt ön izleme sayesinde her defasında değişiklikleri uygulayıp deneme yapmadan hız kazanmanız mümkün.

Yüksek hassasiyetli seçim aracı aynı efekti, aynı efekti bir dosyanın birden fazla kısmına eklemenizde büyük kolaylık sağlıyor. Ayrıca yazılım, hem yerel depolanan dosyalarda hem de çevrimiçi barındırılan dosyalarda çalışma olanağı sunuyor. Eklentiler ile uyumluluk ve ses dosyalarını zil tonu olarak kaydetme özellikleri de yazılımın diğer detayları arasında.

Oceanaudio ses düzenleme programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

3 Free Audio Editor

En iyi 5 Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

Sadece Windows uyumlu Free Audio Editor, başarılı tasarlanmış arayüz ve dışa aktarma seçenekleri ile öne çıkıyor. Mükemmel kayıtlar veya arka plan gürültüsü temizleme gibi özellikler sunmayan yazılım, daha çok kırpma ve ses dosyalarını dönüştürme odaklı.

Şimdiye kadar hiç bu türde yazılımlar kullanmayan bir kişinin bile Free Audio Editor ile hiç sorun yaşamayacaktır. Ayrıca, müzik dosyaları için kapak görselleri ile birlikte kolayca metadata düzenleme de bu yazılımı farklı kılıyor.

Free Audio Editor ses düzenleme programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

4 Ashampoo Music Studio 2018

En iyi 5 Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

Ashampoo Music Studio 2018 de sadece Windows ile çalışıyor. Kullanımı kolay, iyi tasarlanmış arayüz ve medya yönetim araçları ile dikkat çeken yazılım, daha karşılama ekranında tam olarak ne yapmanız gerektiğini seçmenizi sağlıyor. Yazılımın eksi yönü ise sadece tek parça düzenleyebilmesi. Dosya ayırma, kırpma ve ses normalleştirme içinse oldukça pratik.

Gelişmiş gürültü azaltma araçları veya düzeltici filtreler sunulmadığını ise belirtelim. Adında da geçtiği gibi müzik odaklı olan yazılım şarkı çalma, yönetme, çalma listesi oluşturma, metadata düzenleme konusunda iyi araçlara sahip. CD etiketi veya kutusu oluşturma ile elinizdeki diskleri kopyalama ve yazdırma için araçlar sağlandığını da not olarak düşelim.

Ashampoo Music Studio ses düzenleme programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

5 Acoustica Basic Edition

En iyi 5 Ücretsiz Ses Düzenleme Programı

Windows ve macOS uyumlu Acoustica Basic Edition diğerlerine göre daha gelişmiş bir düzenleyici. Yazılım özellikle efekt katmanlama konusunda oldukça başarılı. Müzik üretimi konusunda güçlü olan yazılım ile kendi kayıtlarınızı yapmak, bilgisayarınızdaki dosyaları açmak, CD’lerden parçaları içe aktarıp düzenlemek ve dosyaları istediğiniz biçimde dışa aktarmak mümkün.

Öte yandan en güncel sürüm olan Acoustica 7 için ücretsiz sürüm bulunmuyor. Acoustica Basic Edition bir önceki sürüm olarak sunuluyor. Haliyle bu sürümde bazı eksiklikler bulunuyor. Çoklu parça düzenleme ve 7.1 çevresel ses desteği bunlardan bazıları. Yine de Acoustica oldukça yeterli.

Acoustica Basic Edition ses düzenleme programını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap