Mobil

Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması

0
(0)

Android işletim sistemi için geliştirilen pek çok antivirüs yazılımı bulunuyor. Ancak, güvenlik ve gizlilik için kullanabileceğiniz de pek çok çeşitli uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar arasından derlediğimiz Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması’nı sizler için sunuyoruz.

Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması

App Lock

App Lock uygulaması, Android cihazlarınızdaki uygulamalara erişimi kısıtlamak için kullanabileceğiniz başarılı bir araç. SMS, Rehber, Gmail, Facebook, Galeri, Ayarlar ve Arama gibi herhangi bir uygulamaya kendi belirlediğiniz şifre veya deseni uygulayarak erişimi kısıtlayabilirsiniz.

App Lock uygulamasını İNDİR

Android Device Manager

Google’ın geliştirdiği bu uygulama ile kaybettiğiniz ve çaldırdığınız cihazlarınızın yerini kolayca tespit edebiliyorsunuz. Bunun yanında, Google hesabınıza giriş yaparak ekran kilidini sıfırlayabilir, çok önemli bilgileriniz varsa ve cihazınızı kaybettiyseniz verilerinizi silebilirsiniz.

Android Device Manager uygulamasını İNDİR

Ghostery

İnternette gezindiğiniz sırada ziyaret ettiğiniz web sitelerindeki cookieler sayesinde internet kullanım alışkanlıklarınız kayıt altına alınıyor ve bu sayede ilgilendiğiniz şeylerin reklamlarıyla sürekli olarak karşılaşıyorsunuz. İşte tam bunun için tasarlanan Ghostery tarayıcısı, firmaların hangi amaçla internet kullanım alışkanlıklarınızı takip ettiğini gösterebiliyor.

Ghostery uygulamasını İNDİR

DuckDuckGO

Android cihazlarınızda kullanabileceğiniz DuckDuckGO uygulaması diğer arama motorlarının aksine, yapmış olduğunuz aramaları takip etmiyor. Bu sayede çeşitli internet sitelerinde, daha önceden ziyaret ettiğiniz sitelerle alakalı reklamlarla karşılaşmıyorsunuz.

DuckDuckGO uygulamasını İNDİR

İlginizi çekecek bir yazımız : Android için En İyi Antivirüs Uygulamaları

LastPass

İnternetteki çeşitli hesaplarınızı ve şifrelerinizi organize ederek, tek bir noktadan yönetmenizi sağlayan LastPass ile tüm hesaplarınızı güvenli bir şekilde koruyabiliyorsunuz. Hesaplarınızın kullanıcı adlarını ve şifrelerini hatırlayamıyorsanız, LastPass uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

LastPass uygulamasını İNDİR

NoRoot Firewall

Android cihazlarınızdaki uygulamaların veri alışverişinde bulunmasını engelleyen ve bu sayede mobil veri kotanızı daha verimli kullanabilmenizi sağayan NoRoot Firewall uygulamasını mutlaka denemenizi öneriyoruz.

NoRoot Firewall uygulamasını İNDİR

Signal

Arkadaşlarınızla ya da ailenizle birlikte güvenli bir şekilde mesajlaşma imkanı sunan Signal uygulaması, mesajlarınızı herhangi bir sunucuya göndermeden direkt olarak alıcıya ulaştırıyor.

Signal uygulamasını İNDİR

TunnelBear VPN

İnternette güvenli bir şekilde gezinmenizi sağlayan TunnelBear uygulaması, aylık ücretsiz 500MB kullanım hakkı sunuyor. Bu sayede internette anonim olarak rahatça gezinebiliyorsunuz.

TunnelBear VPN uygulamasını İNDİR

Sync

Sync uygulamasıyla, dosya ve klasörlerinizi güvenli cihazlar arasında eşitleyebiliyorsunuz. Kullanım sınırı olmayan ve istediğiniz kadar dosya eşitlemenize izin veren uygulama ile bu dosyalarınıza istediğiniz her yerden erişebilirsiniz.

Sync uygulamasını İNDİR

The Tor Project

İnternette gezinirken yaptığınız veri alışverişleri, aramalar ve kullanım alışkanlıklarınızın izlenmesini engelleyen bu tarayıcı ile internette rahat rahat gezinebilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.