En iyi İş Bulma Siteleri

En iyi İş Bulma Siteleri

Yeni bir iş bulmak yada işini değiştirmek isteyenlerin yararlanabileceği En iyi İş Bulma Siteleri’ni bir araya getirdik.

Eskiden yeni bir iş ararken yada eğer işimizden memnun değilsek ve iş değiştirmek isterken gazete ilanlarına bakardık ancak şimdi gelişen teknoloji ile birlikte iş aramak için en iyi yöntem web siteleri. İş arayanlarla, eleman arayanların bir arada olduğu internet siteleri günümüzde oldukça popüler durumdadırlar.

En iyi İş Bulma Siteleri

Eleman arayan firmalar, ihtiyaçlarını en uygun derecede karşılayabilecek personellere ulaşmak ve bunun için sadece bulundukları şehirden değil diğer şehirlerden de adayların iş başvurularını değerlendirmeye almak isterler.

Farklı adaylar incelenir ve en uygun aday veya adaylar seçilirler, firma yetkililerinin başvurunuzu inceler ve sizi ilgili pozisyona uygun bulmaları halinde, mülakat görüşmelerine davet ederler.

Peki piyasadaki En iyi İş Bulma Siteleri hangileri? İşte iş başvurusu yapabileceğiniz yada işe alma ilanı verebileceğini en iyi 10 iş ve işçi bulma sitesi.

1# Kariyer.net

En iyi İş Bulma Siteleri

İş bulma konusundaki en iddialı sitelerden biri de kariyer.net. İş arayan kadar, iş vereni de destekleyen bir sisteme sahip olan site çeşitli testler ve adımlarla CV’iniz oluşturmanız için sizi yönlendiriyor. Sayfa üzerinde ünlülerle röportajlar, başarı hikayeleri ve çeşitli yarışmalara ulaşmak da mümkün.

2# YeniBirİş.com

En iyi İş Bulma Siteleri

Ülkemizdeki en eski iş bulma sitelerinden biri de yenibiris.com. Sayfa üzerinde dilerseniz sektörel iş araması yapabiliyorsunuz. Şehirlere göre, eğitim durumuna göre iş ve işçi arama da sitenin sitemine göre mümkün.

3# Xing.com

En iyi İş Bulma Siteleri

Xing.com sosyal ağ çılgınlığını en iyi şekilde kullanan sitelerden biri. Buraya üye olduğunuz zaman arkadaş çevrenizi çoğaltmak yerine kariyeriniz için stratejik adımlar atmaya çalışıyorsunuz. Çalışmak istediğiniz şirketteki üyeleri ekleyip onların size referans vermesini sağlayabiliyorsunuz. Yeni çevre kazanmanızı sağlayan site, düzgün bir sosyal plan sayesinde dilediğiniz işe de ulaşmanıza katkıda bulunuyor.

4# Elemanonline.com

En iyi İş Bulma Siteleri

İş arama ve işçi arama platformları arasında yerini alan bu site de, kendinizi tanıtabileceğiniz alan sayısını görünce siz de çok şaşıracaksınız. Hem aktif surumda olan iş ilanlarını görüntüleyebilir hem de kendinize en uygun olana başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

5# Secretcv.com

En iyi İş Bulma Siteleri

Secretcv bu konudaki en eski sitelerden biri. Güvenliğe önem veren sitede ciddi firmalar kadar ne olduğu belirsiz iş verenlerle de karşılaşabiliyorsunuz. Her ilana güvenmemekle birlikte iş arama konusunda başvurmanız gereken en ciddi sitelerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

6# Sosyal Medya

En iyi İş Bulma Siteleri

Sosyal medya her geçen gün daha da popüler bir hale geliyor. Facebook, Twitter ve nice platform verdiği ilanlarla sosyal medya üzerinden eleman arıyor. Gözünü dört açarsanız her yeni sayfada başka bir fırsat ile karşılaşmanız olası. Kısacası sosyal medyanın gücünü küçümsemeyin.

7# Linkedin.com

En iyi İş Bulma Siteleri

LinkedIn kadar ünlü olan iş bulma sitesi çok azdır. Daha kurumsal bir yapısı olan LinkedIn, rakiplerine göre hayli avantaj sahibidir. Firma ve çalışan profilleri, burada sürekli olarak yenilenen CV’ler iş bulma veya işe alma da iki taraf için de kolaylık sağlar

8# İşKur

En iyi İş Bulma Siteleri

İş arayan insanların ilk başvurduğu makam olan İŞKUR faaliyetlerine internet’te de sürdürüyor. Ancak devlet elinin deydiği bu site özel sektördeki rakipleri kadar fırsat sunmuyor. Yine de her vatandaşın mutlaka üyleliğinin bulunması gereken bir adres

9# Kariyer Zirvesi

En iyi İş Bulma Siteleri

Sitede uzmanlardan tavsiyeler ve iş ilanları bulunuyor. İlk kez iş arayanları yönlendirecek makalelere de sayfadan ulaşmak mümkün. Ancak sayfanın karışık tasarımı ve belirli sektörler üzerine yoğunlaşmış olması, yeterince ilgi görmesinin önündeki en büyük engel.

10# Eleman.net

En iyi İş Bulma Siteleri

Gelişmekte olan bu site daha çok ufak işletmeleri hedef alıyor. Ufak işletmeler ve esnafın eleman ihtiyacını karşılamak isteyen site düz tasarımını geliştirmeli.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.