iPhone’dan iMessage Kaydını Silme nasıl yapılır?

iPhone’dan iMessage Kaydını Silme nasıl yapılır? iPhone’dan başka bir marka telefona geçiş yaparken ayarları sıfırlamanız ve verileri silmeniz önemli. iMessage mesaj sistemindeki mesaj kaydınızı nasıl silebileceğinizi anlattık.

Apple marka olmayan bir telefon kullanmaya başladıysanız ve bir iPhone’dan gönderilen SMS’leri alamıyorsanız çözüm iMessage’ı kapatmak olabilir.

iPhone’dan iMessage Kaydını Silme nasıl yapılır?

Eğer iPhone hala sizde ise SIM kartınızı iPhone’a takın Ayarlar > Mesajlar bölümünden iMessage’yi kapatın ve daha sonra Ayarlara geri dönerek Facetime’ı seçip Facetime’ı da etkisizleştirin. Eğer iPhone artık sizde değilse Apple bunun için de bir çözüm sunuyor.

iPhone’dan iMessage Kaydını Silme nasıl yapılır?

Buradan telefon numaranızı girebildiğiniz bir metin kutusu sizi karşılıyor. iMessage kaydını silmek istediğiniz telefon numarasını girdiğinizde size bir onay kodu gönderiliyor. Size gelen bu kodu girdiğinizde iMessage kaydınız o numaradan silinmiş olacak. Ters giden bir durumda Apple’ın web sitesi size yeni seçeneklerle yardımcı oluyor.

iMessage Nedir ? iMessage Nasıl Kullanılır ve Kapatılır ?

Bu servis ile Apple marka olmayan bir mobil telefonu kullananların SMS ulaşmaması sorununa çözüm getirilmekte. Son bir hatırlatma olarak artık iPhone kullanmayacaksanız veya iPhone’unuzu satacaksanız mutlaka içinde yer alan tüm hizmetleri durdurmanızı ve tüm ayar, verileri sıfırlamanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu