En İyi VPN Uygulamaları

En İyi VPN Uygulamaları

VPN Nedir, VPN Nasıl Çalışır, Android VPN nasıl kurulur, iPhone VPN nasıl kurulur, En İyi VPN Uygulamaları hangileridir ?

VPN Nedir ?

VPN, Virtual Private Network, yani Sanal Özel Ağ‘ın kısaltılmasıdır. VPN sayesinde ağlara uzaktan erişim sağlanır. VPN sanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için ağa fiziksel olarak bağlıymış gibi görünür. Kısacası Virtual Private Network (VPN), İnternet üzerinden başka bir ağa bağlanmayı sağlayan bağlantı çeşididir.

VPN Çeşitleri Nelerdir ?

İki çeşit VPN bağlantısı vardır. İlki uzaktan erişim VPN, diğeri ise siteden siteye VPN’dir.

  1. Uzaktan Erişim VPN: Uzaktan erişim VPN bağlantıları, evinde çalışan ya da seyahat esnasında ofisinde olamayan kullanıcıların İnternet üzerinden özel ağ üzerindeki sunucuya erişme imkânı sağlar. VPN, istemcisiyle uzaktan erişim sunucusu arasında noktadan noktaya bir bağlantıdır. Ayrıca veriler özel bir ağ üzerinden gönderiliyormuş gibi görünmektedir. Bu yüzden ortak ağın gerçek alt yapısı önemli değildir.
  2. Siteden siteye VPN: Siteden siteye VPN bağlantıları farklı ofisler arasında veya farklı kuruluşlar arasında ortak bir ağ üzerinden güvenli bir şekilde iletişimi sağlamaz. VPN bağlantısı WAN (Wide Area Network) bağlantısı gibi çalışır. WAN bağlantısı şehirler, ülkeler gibi uzun mesafeler arasında iletişimi sağlayan ağ çeşididir. Ağlar, İnternet üzerinden verileri bir yönlendirici ile başka bir yönlendiriciye iletir. Yönlendicilere göre VPN bağlantısı, veri bağlantısı olarak işlev görmektedir.

Android VPN nasıl kurulur yazımızda Android’li telefonunuzda veya tabletinizde VPN nasıl kullanılır ve iPhone VPN nasıl kurulur yazımda da İphone Telefonunuzda VPN kurmak veya ayarlarını yapmak konusunda detaylı anlatımlar yapmıştık.

Ayrıca VPN Hızı Nasıl Arttırılır? VPN Hataları nasıl giderilir ? VPN yavaşlamaları nasıl engellenir ? VPN Hızını Arttırma Yöntemleri nelerdir sorularının cevaplarını VPN Hızı Nasıl Arttırılır yazımızda bulabilirsiniz.

En İyi VPN Uygulamaları Hangileridir ?

VPN hizmetini kullanmak için farklı yöntemler vardır. Kimisi ücretli abonelik ile bilgisayara kurulan bir program aracılığıyla kullanıma imkan verirken, kimi hizmetler de İnternet üzerinden link bazında giriş için kullanılır.

Bu yazımızda En İyi VPN Uygulamaları ‘ndan 7 tanesini sizler için derledik.

VPN Unlimited – Hotspot Security

VPN Unlimited - Hotspot Security

İnternet bağlantı hızınızı bile etkilemeden güvenli şekilde bağlantı kurabileceğiniz VPN Unlimited, gizliliğinizi de korumanıza yardımcı oluyor.

VPN Unlimited uygulamasını indirmek için tıklayın

ZenMate

ZenMate

Oldukça hızlı olan ZenMate VPN uygulaması ücretsiz olarak deneme sürümü sunuyor. ZenMate VPN hem internetteki sansürü ortadan kaldırıyor hem de zararlı yazılım ve reklamları otomatik olarak engelliyor.

Windows, Mac, Android ve iOS platformlarında yer alan ZenMate uygulamasında hız için Bulgaria lokasyonunu seçmenizi öneririz.

ZenMate VPN uygulamasını indirmek için tıklayın

Hideman VPN

Hideman VPN

Tek tuşla tüm internete erişebileceğiniz Hideman VPN uygulaması, kullanımı kolay ana ekran widgetlarına da sahip.

Hideman VPN uygulamasını indirmek için tıklayın

Hideninja VPN

Hideninja VPN

Verilerinizi gizli tutarak tüm internete erişebilmenize olana sağlayan Hideninja VPN, görsel açıdan başarılı bir arayüze sahip.

Hideninja VPN uygulamasını indirmek için tıklayın

Hotspot Shield VPN

Hotspot Shield VPN

En popüler VPN uygulamalarından olan Hotspot Shield VPN, daha önceden masaüstünde sergilediği başarıyı, şimdi mobil cihazlara taşıyor.

Hem güvenli hem de kolay kullanıma sahip Hotspot Shield VPN, başarılı bir arayüzle geliyor.

Hotspot Shield VPN uygulamasını indirmek için tıklayın

TunnelBear VPN

TunnelBear VPN

Kullanımı çok kolay olmasa da, alıştığınızda bırakamayacağınız  TunnelBear VPN uygulaması, popüler VPN uygulamalarından biri.

Harita görünümü ile farklı bir kullanım sunan  TunnelBear VPN uygulaması, tüm cihazlarda kullanılabiliyor.

TunnelBear VPN uygulamasını indirmek için tıklayın

Hola VPN

Hola VPN

Bizzat test edip onayladığımız Hola VPN, kullanabileceğiniz en iyi VPN uygulamalarından biri.

Her uygulama için ayrı ayrı ayarlamalar yapabileceğiniz Hola VPN, hafif çalışma yapısı ile dikkat çekmesinin yanı sıra ücretsiz olması ile kullanıcılarını fiyat açısından memnun ediyor.

Hola VPN uygulamasını indirmek için tıklayın

VPN’ler ile İlgili Yanlış Bilinen 5 Şey

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.