Android Cihazlara VPN Nasıl Kurulur, Kullanılır?

Android telefonunuzda yada tabletinizde VPN hizmetlerinden nasıl faydalanabilirsiniz? Android Cihazlara VPN Nasıl Kurulur, Kullanılır?

VPN, Türkçe adıyla Sanal Özel Ağ’ın kısaltılmış halidir. Genelde internet yavaşladığında kullanılan VPN, farklı bir noktadaki başka bir ağdan internete bağlanmayı sağlar.

VPN, sizi farklı bir noktadan internete bağlayarak bulunduğunuz yerdeki yavaşlıktan kurtulmanızı sağlayabilir. VPN’ler hakkında daha fazla bilgiyi buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

Android Cihazlara VPN kurulumu

Aslına bakarsanız Android cihaza VPN kurmak kadar kolay bir şey yok. Öncelikle buradaki yazımızda bulunan Android için En İyi VPN uygulamalarından herhangi birini seçin.

Örneğin yazımızda da yer verdiğimiz Hotspot Shield VPN uygulamasını kullanmak istediniz.

Uygulamayı cihazınıza indirin. Kurulum adımlarını tamamlamak için yazılım sizden çeşitli izinler istenecektir. Bu izinlere onay verdikten sonra uygulamalar kendi ayarlarını otomatik bir şekilde tamamlayacaktır ve size düşen tek şey ‘Bağlan‘ butonuna basmak olacaktır.

VPN’in trafiğinizi VPN’in bulunduğu noktaya kadar şifrelediğini unutmayın. Bu noktadan sonraki trafiğiniz izlenebilir; bu yüzden bankacılık gibi işlemler için SSL’ye ihtiyacınızın kalmadığını düşünmeyin.

 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu