Facebook Duruma ve Yoruma GIF Ekleme!

Facebook Duruma ve Yoruma GIF Ekleme!

Bir çok sosyal medya sitesinde bulunan gif paylaşma özelliği Facebook’ta da var. Peki Facebook Duruma ve Yoruma GIF Ekleme nasıl yapılır biliyor musunuz?

Sosyal medyada geçirdiğimiz süre her geçen gün artarken kimi zaman mesaj yazmaya vaktimiz olmuyor kimi zaman da gelen mesajlara yanıt vermeye üşeniyoruz. Bazen Facebook arkadaşlarınızın paylaşımlarına yorum yapmaktansa bir gif daha açıklayıcı ve sizi ifade edebilir.

Yorumlar kısmına yeni eklenen GIF düğmesi, kullanıcıların GIFY ve Tenor gibi farklı servislerden gelen GIF önerilerini doğrudan yorum kutusuna eklemelerini sağlıyor. Ayrıca tıpkı gönderilerde olduğu gibi ana uygun GIF’leri de aratmanız mümkün.

Facebook Duruma Gif Ekleme

1. ‘Gönderi Oluştur’ kısmına gelip ‘His/Hareket’in yanındaki üç noktaya tıklayın.

Facebook Duruma ve Yoruma GIF Ekleme!

2. Açılan panelden ‘GIF’ seçeneğini bulun.

Facebook Duruma ve Yoruma GIF Ekleme!

Üzerine tıkladığınızda gündemde yer alan GIF’ler arasından seçim yapabilir ya da ‘Uygulamalarda GIF ara’ kısmından ne tür bir GIF kullanacağınızı belirleyebilirsiniz. Gönderinizi ekledikten sonra gönderinizin alt kısmında seçtiğiniz GIF gözükecektir.

Facebook Yoruma Gif Ekleme

‘Yorum yaz…’ kısmına geldikten sonra sağ köşedeki GIF seçeneğine tıklayın.

Facebook Duruma ve Yoruma GIF Ekleme!

Açılan panelde gündemde yer alan GIF’ler arasından seçim yapabilir ya da kullanmak istediğiniz GIF’i belirlemek için ilgili kelimelerle arama yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.