Bilgisayar

Facebook Grup Silme ve Gruptan Ayrılma

0
(0)

Facebook’da üye olduğunuz gruplardan dilediğiniz zaman ayrılabilir, grubu takip etmeyi bırakabilirsiniz. Ayrıca kendi kurmuş olduğunuz grupları da nasıl sileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Facebook Grup Ayarları – Silme, Ayrılma

Facebook üzerinde sizin oluşturduğunuz bir gruptan dilediğiniz zaman ayrılabilir ya da grubu tamamen silebilirsiniz. Tamamen kullanıcıya yönelik oluşturulan basit adımlar ile grup ayarlarını yapılandırmanız mümkündür. Aşağıda Facebook grup silme ve gruptan ayrılma hakkında daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Facebook’ta Bir Gruptan Nasıl Ayrılırım?

Facebook üzerinde katılım gösterdiğiniz bir gruptan ayrılmak için Facebook haber kaynağı sayfasında sol menüde yer alan Gruplar seçeneğine yada kendi zaman tünelinizde yer alan Gruplar seçeneğine tıklayın. Biz haber kaynağındaki sol menüden gruplar seçeneğine tıkladık. Açılan sayfada üye olduğunuz tüm grupları göreceksiniz.

Bu Gruplar sayfasında her üye olduğunuz grubun sağında “Sık kullanılanlara ekle” ve yanında dişli çark göreceksiniz. Bu dişli çarka tıklayarak açılan seçeneklerden  “Gruptan Ayrıl” seçeneğine tıklamanız yeterli.

Facebook Grup Silme ve Gruptan Ayrılma

Yada üye olduğunuz gruba tıklayarak o grubun sayfasına gidin ve sayfada “Katıldın” butonunun üzerine gelerek “Gruptan Ayrıl” deyin.

facebook-gruptan-ayrılma-545x228

Facebook’ta Bir Grubu Nasıl Silerim?

Facebook üzerinde üye olmayan ya da kurulumdan sonra üyesi kalmayan gruplar otomatik olarak silinmektedir. Bir grubu tamamen silebilmek için öncelikle üyeleri silmeli daha sonra gruptan ayrılmalısınız. Bu işlem için üyeler bölümüne girdikten sonra siz hariç tüm üyelerin yanında yer alan çark simgesine tıklayın ve Gruptan Çıkar seçeneğini seçin. Tüm üyeler silindikten sonra sizde Gruptan ayrılın. Böylece grup silinmiş olacak

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu