Mobil

Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Format Atma

Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Format Atma, Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Hard Reset Atmak ya da Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Fabrika Ayarlarına Döndürmek için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 cihazlarınızda zamanla yavaşlamış olabilir veya siz öyle hissetmiş olabilirsiniz. Eğer telefonda yazılımsal sorunlar varsa veya kilit ekranı şifresini, desenini unuttuysanız telefona format atmak (hard reset) gerekmektedir.

Galaxy J1, J2, J3, J5, J7  telefonunuza virüs bulaştığında, yavaşladığında, ayarlarda sıkıntılar yaşadığınızda fabrika ayarlarına döndürmek sizin için en iyi seçenek olacaktır.

Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Format Atma

Format atmaya başlamadan önce tüm verilerinizi yedeklemeyi öneriyoruz. Telefona format atmadan önce verilerinizin yedeğini alın çünkü format attıktan sonra telefonunuzdaki tüm resimler, belgeler, uygulamalar silinecektir. Tüm verilerinizi, rehberinizi yedekledikten sonra Hafıza kartınızı da çıkartınız.

Yedekleme için Android Telefon Nasıl Yedeklenir ?  yazımıza bakabilirsiniz.

Sadece sim kartınızda kayıtlı rehber silinmemektedir.

Ayrıca telefonun en az %25 -%30 şarjlı olmasına dikkat edin.

Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Format Atma 1. Yöntem:

1) Telefonun menüsünden Ayarlar‘ı açın.

2) Yedekle ve Sıfırla seçeneğini seçin.

3) Fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçip Cihazı Sıfırla ve Tümünü Sil diyerek format atma işlemini onaylayın.

4) Telefonunuz kapanacak ve format atılıp fabrikadan çıkmış haliyle açılacaktır.

Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Format Atma 2. Yöntem:

Eğer telefonunuz açılmıyor veya ekran deseni şifrenizi unuttuysanız cihazınızın fiziksel tuşlarını kullanarak format atabilirsiniz. Öncelikle telefonu kapatın.

1) Telefon kapalı konumdayken Ses Açma + Güç Düğmesi + Ana Ekran(Home) Düğmelerine aynı anda basın ve ekranda Android robotunu görene kadar basmaya devam edin.

2) Yeşil android robotunu gördüğünüz zaman elinizi düğmelerden çekebilirsiniz.

Galaxy J1, J2, J3, J5, J7 Format Atma

3) Android robotundan sonra ekranda bir menü açılacaktır. Açılan menüden “wipe data/factory reset” seçeneğini seçin. (Menüde aşağı yukarı gitmek için ses açma/kısma tuşlarını, menüyü seçmek için Güç tuşunu kullanın.)

4) Açılan onaylama penceresinde “yes — delete all user data” seçeneğini seçin. Bu onayı verdikten sonra resetleme işlemi başlayacaktır.

5) Resetleme işlemi bittikten sonra menüden “reboot system now” seçeneğini seçip formatlama işlemini tamamlayın. Cihazınız ilk günkü gibi açılacaktır.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu