1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Gmail Şifre Sıfırlama Nasıl Yapılır ?

Gmail Şifre kurtarma

Hesap bilgilerinizin çalınmış olabileceğinden şüpheleniyor yada Gmail şifremi unuttum diyorsanız, Gmail şifre sıfırlama, Gmail şifre kurtarma nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

e-posta güvenliğiniz açısından mail adresinizi şifresini sıfırlayarak yeni bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.

Gmail Şifre Sıfırlama

Tüm Google ürünlerinin aynı hesap bilgilerini kullandığını unutmayın. Gmail şifrenizi değiştirdiğinizde, YouTube, Google Fotoğraflar, Google Haritalar gibi herhangi bir Google ürününü kullanırken bu yeni şifre ile oturum açmanız gerekecek.

1 Öncelikle buraya tıklayarak Google hesabınıza giriniz.

2 Google hesap ayarlarınız yeni bir sekmede görünecek. Soldaki listeden Güvenlik adımını seçin; adınız, cinsiyetiniz, doğum gününüz ve profil fotoğrafınızı (eğer yüklediyseniz) içeren ayrıntıları göreceksiniz. Ayrıca, şifrenizi en son ne zaman sıfırladığınızı da görebileceksiniz.

Gmail Şifre Kurtarma
Gmail Şifre Sıfırlama

3 Gmail şifresi sıfırlamak için Şifreyi tıklayın ve kimliğinizi doğrulamak için mevcut şifrenizi girin. Daha sonra yeni bir şifre oluşturmanız istenecek ve şifreyi iki kez girmeniz istenecek. Parola en az sekiz karakter uzunluğunda olmalı ve doğum tarihiniz veya eşinizin adı gibi açık bir şey içermemelidir. Yazdığınız şifreyi kontrol etmek için karakterlerin maskesini göz simgesine tıklayıp görebilirsiniz. Güçlü bir parola oluşturmak istiyorsanız buradaki yazımızdan yardım alabilirsiniz.

4 Şifreyi Değiştir düğmesini tıkladığınızda, sahip olduğunuz herhangi bir cihazda Google hesabınıza bağlı kalmak isteyip istemediğinizi soran bir bilgi görünecektir. Herhangi birinin işaretini kaldırırsanız, e-postalarınızı kontrol etmeden önce yeni şifrenizi kullanarak hesabınıza giriş yapmanız gerekir.

Yorum Yap

] }

Yorum Yap