Instagram Efekt Adları (Popüler Instagram Filtreleri)

En popüler Instagram filtreleri!

Instagram filtreleri şu sıralar oldukça popüler. Instagram efekt adları ile uyguladığı filtrelerin ne işe yaradığını yazımızda anlatıyoruz.

Instagram’da birçok filtre bulunuyor. Bu filtrelerle Instagram paylaşımlarınızı oldukça renkli hale getirebilmeniz mümkün.

Bir Instagram gönderisine efekt eklemeniz çok kolay.

Örneğin hikaye oluştururken kamera simgesini sağa doğru kaydırdığınızda burada karışık olarak bir çok efekt çıkacaktır. Bu efektler kullanılan en popüler efektlerdir.

Bunları beğenmediyseniz en sağa kaydırın burada efektlere Gözat seçeneğini göreceksiniz.

Instagram Efekt Adları (Popüler Instagram Filtreleri)

Bu şekilde zengin efekt galerisine girebilirsiniz.

Efekti seçtikten sonra Şimdi dene seçeneğine tıklayarak efekti canlı olarak deneyimleyebilirsiniz.

Instagram Efekt Adları (Popüler Instagram Filtreleri)

 • Aden
 • Amaro
 • Charcoal
 • Clarendon
 • Crema
 • Flying Face
 • Gingham
 • Glitter
 • Hefe
 • iOS favs
 • Juno
 • Kodak
 • Lark
 • Light Leak IV
 • Lo-fi
 • Ludwig
 • Moon
 • Neon Frame III
 • Oslo
 • Prism Light
 • RedLite, GreenLite
 • Ruivos Perfeitos
 • Sunglasses
 • Sutro
 • Tokyo
 • Valencia
 • VHS TAPE
 • x Pro II

Aden

Yumuşak, retro ve pastel görünüm sağlayan Aden, Instagram kullanıcıları tarafından beğeni kazanan Instagram efekt adlarından biridir. Bu görünüm bazı kişiler tarafından ‘soluk’ olarak tanımlandığı da oluyor.

Amaro

Amaro’yu kullanıcılar genellikle karanlık çıkan fotoğraflarını aydınlatmak için kullanıyorlar.

Charcoal

Siyah – beyaz görsel efekti sayesinde hem kara kalem çizimi hem siyah beyaz fotoğrafınız olacaktır. Charcoal, Instagram Instagram efekt adlarından en popülerlerinden biri.

Clarendon

Clarendon; doygunluğu ve kontrastı artıran, görseli soğuk renklere dönüştüren bir filtre. Aynı zamanda bu filtre, ‘sefie’ fotoğraflarda cildin doğal görünmesini de sağlıyor.

Crema

Cream klasik filtrelerden biridir ve kullanımı oldukça popülerdir. Yeşil ve mavi tonlar konusunda düzgünleştiren bir etkisi olan bu filtreyi özellikle yemek ve kahve fotoğraflarınızda kullanabilirsiniz.

Biliyor musunuz? Instagram AR filtreleri ile oldukça eğlenceli içerikler üretebilirsiniz.Eğlenmenize ve Instagram’da daha da öne çıkmanıza yardımcı olacağına inandığımız Instagram Hikayelerinizde denemeniz için en iyi AR filtrelerini sizler için derledik.

Flying Face

Flappy Bird oyunundan uyarlanan Flying Face efekti, oyunun efekte uyarlanmış halidir. Yüz ile birlikte bu efektte kuş uçurmaya çalışılmaktadır. Bununla beraber birçok engeli açmanız gereken bu efekt hem bir oyun hem de en bilinen Instagram efektlerinden biridir.

Gingham

Instagram efekt adlarından Gingham ise günümüzde sıkça kullanılan ‘Vintage’ (nostaljik) etkisini veriyor. Bu filtre ile fotoğraf doygunluğu azalır, hafif kirli veya puslu denebilecek bir görüntü ortaya çıkar.

Glitter

Fotoğraflara, parlak yağmur efekti ekleyen Glitter efekti, Instagram için eşsiz fotoğraflar çekmenize yardımcı olabilecek efektlerden biridir. Bu Instagram efekti sayesinde fotoğrafınızın içerisinde sanki bir parıltı yağmuru varmış gibi mükemmel bir görüntü ortaya çıkarabilirsiniz.

Hefe

Hefe kullanıcılar tarafından en çok beğenilen, efektler arasında yer alıyor. Oldukça ilgi çekici efektlerden biri olan Hefe, özellikle manzara fotoğraflarını daha canlı hale getirme özelliği ile biliniyor. Hefe fotoğrafların daha keskin, derin ve gölgeli olmasına yardımcı olur. Fotoğrafların, canlı görünmesine yardımcı olan Hefe özellikle günbatımı ya da dağ gibi alanların fotoğrafları için uygulanabilecek efektler arasındadır.

iOS favs

15 Farklı pencereden görüntünüzü alan efekt her bir pencerede ayrı bir kamera açısından görüntüleri yakalıyor. Efekt, en çok müzik ile birlikte kullanılanlar arasında yer almakta.

Juno

Fotoğraflara canlılık Juno filtresi de birçok Instagram kullanıcısı tarafından tercih ediliyor. Filtrenin etkisiyle özellikle kırmızı ve sarı renkler yoğunluk kazanır ve öne çıkar. Aynı zamanda Juno’nun kontrast değerinin de yüksek olduğunu belirtmek gerekir.

Kodak

Video ve fotoğraflarınıza nostaljik bir hava katmak istiyorsanız bu efekt tam size göre kodak efekti eski bir fotoğraf makinesi gibi fotoğraflarınızı nostaljik bir hale getiriyor.

Lark

Fotoğrafınızın aydınlık ve daha temiz görünmesini istiyorsanız bu filtre sizin için en iyi seçim olabilir. Doğa çekimleri için kullanabilirsiniz.

Light Leak IV

Bulunduğunuz ortamda güneş yoksa ve görsellerinizde bir güneş yansıması görmek istiyorsanız bu efekt tam size göre efekt farklı renk tonlarıyla fotoğraflarınıza ve videolarınıza ayrı bir hava katmakta.

Lo-fi

Lo-fi fotoğrafınıza gölgeler katarken doygunluk verir ve renklerinizi aydınlatır. Özellikle yemek fotoğraflarında kullanılıyor.

Ludwig

Sosyal medyadaki kişilere göre en iyi Instagram filtreleri arasında Ludwig de yer alıyor. Daha çok portre, geometrik şekil ve mimari fotoğraflarında kullanılan filtre; sarı, mavi ve yeşil tonlarındaki renkler için parlaklık ile doygunluğu azaltırken, kırmızı rengi öne çıkarır.

Moon

Instagram kullanıcılarının favorileri arasında siyah beyaz görünüm sağlayan Moon filtresi de yer alıyor. Bu filtre, daha çok nostaljik hisler vermesi istenen görsellerde kullanılıyor.

Neon Frame III

Görsellerinize bir Influencer havası katan efekt, üçgen bir şekilde oluşan çerçeveyi ve mor – mavi neon ışıklandırmasıyla ortama şık bir hava katıyor.

Oslo

Oslo Instagram selfilerinde en sık kullanılan efektlerden biridir.Cilt tonlarını daha da canlı hale getiren ve kontrastı arttıran Oslo, en çok tercih edilen efektlerin başında geliyor. Bundan dolayı özellikle selfieler için en çok tercih edilen efektler arasındadır. Özellikle manzara veya ürün çekimlerinde daha canlı bir görünüm elde etmek istiyorsanız bu efekti tercih edebilirsiniz.

Prism Light

Instagram efekt adlarından biri olan Prism Light, manzara fotoğraflarınıza gökkuşağı ekleyerek görsel olarak daha da çekici hale gelmesine imkan sağlıyor. Bu efekt sayesinde en karanlık manzara fotoğraflarınız bile gökkuşağı ile birlikte daha canlı hale gelebiliyor.

RedLite, GreenLite

Bu efekt sayesinde video kaydı başlatıldıktan sonra yeşil ışık denildiği zaman gözlerinizi kapatıp ilerlemeye başlıyor, kırmızı ışık denildiği zaman gözlerinizi açıp duruyorsunuz. Eğer duramazsanız dizideki gibi vuruluyorsunuz.

Ruivos Perfeitos

Eğer saçınızı boyatmak istiyorsanız ve renk seçiminde karar veremediyseniz bu efekt tam size göre. Ruivos Perfetios efekti, 8 farklı saç tonunu deneyimle bileceğiniz bir olanak sağlıyor.

Sunglasses

Instagram efekt adlarından biri olan bu efekt, fotoğraflarınız veya videonuzdaki kişiye nostaljik güneş gözlükleri ekliyor. Efekt 6 farklı güneş gözlüğüyle karşınıza geliyor. Aynı zamanda arka plandaki doygunluğu da azaltarak oldukça farklı bir hava katan Sunglasses efekti, sizi 1960’lı yıllardan kalan bir kişiymiş gibi gösteriyor.

Sutro

Sutro manzara fotoğrafları için kullanılabilecek efektler arasında yer alıyor. Sutro, fotoğraflarınızı mükemmel bir şekilde koyulaştırıyor ve manzara fotoğrafınızın daha da çekici hale gelmesine imkan sağlıyor. Fırtına bulutları ekleyen bu efekt özellikle karamsar fotoğraf seven kişilerin tercih edebileceği efektler arasında yer alıyor.

Tokyo

Son zamanlarda popülerliği oldukça artan bu Instagram efekti, fotoğraflarınıza maksimum gölgeler ve parlak beyazlar ekleyerek ortaya muhteşem bir siyah beyaz fotoğraf çıkarıyor.

Valencia

Instagram kullanıcıları tarafından beğenilen filtreler arasında ‘Valencia’ da yer alıyor. Bu filtre ise Clarendon’ın tersine daha sıcak tonlarda bir görüntü ortaya çıkarıyor. Sarı tonun öne çıkarıldığı filtreyle ‘gece lambası’ etkisinin hissedildiği de söylenebilir.

VHS TAPE

Bu efekt modunuzu en iyi halde yansıtılacak şekilde kullanılmakta diyebilirim. Ön kamerayı açtığınızda yatakta fotoğraf oluşturan mod oldukça popüler, son zamanlarda kripto düşüşüyle birlikte daha da popüler olmaya başladı.

x Pro II

2010’lu yılların başında, pek de iyi kamera performansı olmayan telefonlarla çekilen fotoğrafları düzeltmek için tasarlanan filtre, bugün hala en popüler Instagram filtreleri arasında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu