Gmail Uygulamasında Etiket Kullanımı

Gmail Uygulamasında Etiket Kullanımı

Android işletim sistemindeki Gmail uygulamasında etkiket kullanımı ile e-postalarınızı daha organize hale getirmeniz mümkün. Android işletim sistemiyle uyumlu istemcilerin çoğunluğunda kategori sistemi bulunmuyor. Bazı kullanıcılar farklı e-postaları başka klasörler altında depolamayı tercih ediyor. Google’ın geliştirdiği ve Gmail’e kazandırdığı etiket sistemi oldukça başarılı. Uygulama aracılığıyla çeşitli etiketler oluşturabilir, benzer içerikteki sayısız e-postayı bu kategoriler altına dahil edebilirsiniz. Yeni bir e-posta geldiğinde iletiyi hızlı şekilde ana klasör yerine oluşturduğunuz etiket klasörü altına alabilirsiniz. Etiketleme sisteminin ferah bir gelen kutusu yaratmak adına büyük kolaylık sağladığı açık. Android işletim sistemindeki Gmail uygulamasında etiket kullanımı için aşağıdaki aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Gmail Uygulamasında Etiket Kullanımı

  1. E-Postaları Seçin

1-Gmail-Uygulamasında-Etiket-Kullanımı-640x1024

Gmail’de gelen kutusuna gidin ve yeni oluşturacağınız klasöre dahil etmek istediğiniz e-postaları üzerlerine uzun süreli dokunarak seçin. E-postaları seçtikten sonra menü simgesine dokunun ve tüm etiketlerin yer aldığı bölüme ulaşın.

  1. Oluşturun ve Seçin

2-Gmail-Uygulamasında-Etiket-Kullanımı-640x1024

Burada ön tanımlı olarak yer alan etiketler karşınzıa çıkacak, elbette yeni etiketler oluşturma imkanı da var. Bir kategori seçtikten veya yeni bir kategori oluşturduktan sonra e-postalarınızı bu kategoriye kolayca taşıyabilirsiniz.

  1. Klasörü Açın

3-Gmail-Uygulamasında-Etiket-Kullanımı-640x1024

Gelen kutusuna geri döndüğünüzde tüm e-postaların üst sağ kısmında küçük bir etiket simgesinin yer aldığını göreceksiniz. Bir klasöre ulaşmak için Gmail arayüzünde sol kısımda yer alan menünün alt kısmına kaydırma yapmanız yeterli.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.