iPhone WhatsApp Bildirim Sorunu ve Çözümü

iPhone WhatsApp Bildirim Sorunu ve Çözümü

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Whatsapp’ta bildirim alınmıyor yada whatsapp açınca mesaj geliyor konusunda problem yaşayanlar için iPhone WhatsApp Bildirim Sorunu ve Çözümü’nü yazımıza sunuyoruz.

Bazı iOS 11 yüklü cihazlarda WhatsApp‘a gelen mesaj yada çağrı bildirimleri ekranda görünmüyor yada uygulamaya girince görebiliyorsunuz.

Son IOS güncellemelerinden sonra Whtasapp’ta gelen mesaj bildirimleri görünmüyor yada Whtaspp açınca mesaj geliyor sorunu yaşıyorsanız kolayca bu sorunu giderebilirsiniz.

iPhone WhatsApp Bildirim Sorunu ve Çözümü

Öncelikle son IOS sürümü ve son Whatsapp sürümünün cihazınızda yüklü olduğundan emin olun. Güncellemeleri yaptığınız halde WhatsApp Bildirim Sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yöntemimizi uygulayın.

Whatsapp uyglamasını açarak Ayarlar kısmına girin. Ayarlar bölümünde Sohbetler’in hemen altındaki Bildirimler bölümüne tıklayın.

iPhone WhatsApp Bildirim Sorunu ve Çözümü

Bu bölümün en altında yer alan “Bildirim Ayarlarını Sıfırla” kısmına basın.

iPhone WhatsApp Bildirim Sorunu ve Çözümü

Yukarıdaki işlemleri yaptığınızda WhatsApp bildirim almama sorunu çözülecektir.

Whatsapp Bildirim ayarlarını sıfırladığınızda grup sesi yada kişiye özel atatadığınız tüm sesler silinecektir. Sonradan bunları tekrar isteğinize göre ayarlamanız gerekir.

Bu yöntemle eğer Whatsapp bildirim almama sorunu çözülmüyorsa Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği ile sorunu kökten ortadan kaldırabilirsiniz.


Whatsapp’ta en son online girişinizin başkaları tarafından görünmesini istemiyorsanız Whatsapp Son Görülme Kapama Nasıl Yapılır yazımıza bakabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol