Hangi Windows 10 Bize Uygun? Hangisi Bedava, Hangisi Değil? İşte Cevaplar

Hangi Windows 10 Bize Uygun? Hangisi Bedava, Hangisi Değil? İşte Cevaplar 1

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Windows 10’un bu yaz çıkacağı artık kesinleşti. Birkaç farklı sürümüne sahip olma şansımız olduğu da açıklandı. Şimdi tek yapmamız gereken bu sürümlerden hangisinin bizim için daha randımanlı olduğuna karar vermek.

Windows işletim sistemleri uzun süredir farklı amaçlar için kullanılabilecek, farklı özelliklere sahip sürümlerle piyasaya çıkıyor. Vista ile başlayan bu dönem hala devam ediyor. Düşünüldüğü zaman bunun çok da anlamsız olduğunu söyleyemeyiz. Bir işletim sistemi farklı ihtiyaçlara göre şekillendirildiğinde, en azından ne işe yaracağını kestirmek ve beklentilerimizi yüksek tutmak zorunda kalmıyoruz.

Ev, ofis, okul ve benzeri kullanım standartlarına göre şekillendirilmiş Windows uygulamalarına alışığız. Bu sürümlere Home, Enterprise, Ultimate gibi isimler verildiğine de şahit olduk. Bu küçük isim ipuçları, hem sürümümüzü seçmeye yardımcı oluyor, hem de beklentilerimizi şekillendirebiliyordu. Örneğin, bütçemizi ayarlayabiliyorduk.

640x427xhangi-windows-10-1

Windows 10 ve 7’li işletim sistemi takımı

Windows 10 bu geleneği bozmadı. Sürümlerini ihtiyaçlara göre şekillendirdi ve onlara bildik isimler vererek kullanıcılarını sisteme yabancılaştırmadı. Bu durum 7 farklı Windows 10 ile karşılaşmamıza sebep oldu. Peki, biz hangi sistemi seçmeliyiz? Buna karar verebilmek için küçük bazı ipuçlarını sizlerle paylaşıyorum.

1 2 3 4 5

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol