Sosyal Medya

Instagram hikayeye müzik ekleme

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’ın hikayeler kısmına artık müzikde ekleyebilirsiniz. Bu yazımızda Instagram hikayeye müzik ekleme nasıl yapılır anlatacağız.

Türkiye’deki Instagram kullanıcıları, yeni müzik etiketi ile hikayelerine fon müziği ekleyebilecek.

Instagram hikayeye müzik ekleme

Instagram Hikayelere eklediğiniz müzik 15 saniye ile sınırlıdır. Bu sebepten dolayı müziğin herhangi bir 15 saniyelik kısmını seçerek ekleyebilirsiniz.

Instagram hikayelere müzik ekleme işlemini aşağıdaki adımlar izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

  • Instagram uygulamasını açarak ekranın sol üst köşesinde yer alan hikayeler ekleme butonuna dokunun. Bu işlemin ardından hikayeler ekleme ekranı ile karşılaşacaksınız.
  • Akıllı telefonunuzda yer alan bir fotoğrafı veya videoyu seçin. İsterseniz bir fotoğraf veya video da çekebilirsiniz.
  • Hikayelere fotoğraf ekledikten sonra parmağınızı aşağıdan yukarı doğru sürükleyin. Bu işlemin ardından Instagram’ın hikayeler için sunduğu bir dizi araç ile karşılaşacaksınız. Bu araçlardan Müzik butonuna dokunun. Instagram hikayelerde video üzerine müzik eklediğinizde müziğin sözleri görünmediğini belirtelim.
  • Müzik ekleme ekranında Instagram’ın 39 milyon müzikten oluşan kütüphanesini göreceksiniz. Kütüphanede müzikler aşk, pop, caz, klasik ve film müziği gibi kategorize edilmiş. Buradan size önerilen bir müziği seçebilir veya istediğiniz bir müziği üst kısımda yer alan arama butonuna yazarak ekleyebilirsiniz.
  • Daha sonra ekranda yer alan yazı tiplerinden şarkı sözünün nasıl görüneceğini belirleyebilir ve ardından ekranın üst kısmında bulunan renk paletinden yazı tipi rengini değiştirebilirsiniz. Yazı tipi ve şarkı sözü rengi değiştirme gibi kişiselleştirme seçeneklerini ayarladıktan sonra son olarak ekranın sağ üst kısmında yer alan “Bitti” butonuna dokunun.
  • Son olarak, ekranın sol alt köşesinde bulunan “Hikayen” butonuan veya “Yakın Arkadaşlar” butonuna dokunarak Instagram hikayeleri paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu