Sosyal Medya

Instagramda popüler olmanızı sağlayacak 10 uygulama önerisi

Sizlere bu yazımızda özellikle ürün satanlar için instagramda popüler olmanızı sağlayacak 10 uygulama önerisi sunacağız.

Instagram’da fenomen olmayı kim istemez? Instagramda sadece fotoğraf paylaşmak fenomen olmak için yeterli mi?

İister kimsenin yapmadığı şeyleri yaparak, ister kendi yaşamınızdan görüntüler çekip yayınlayın yada isterseniz ürünlerinizi satmaya çalışın… Instagram takipçisi arttırmak ve instagramda kalıcı olmak için bazı şeyleri doğru yapmanız gerekmektedir.

Yazımızda sunacağımız uygulamalar sayesinden Instagramda popüler olmanızı sağlayarak daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

Instagramda popüler olmanızı sağlayacak 10 uygulama önerisi

Paylaşımlarınızla beraber bu yöntemleri uygulamanız halinde uzun vadede eminiz ki Instagram kullanıcı sayınız artacak ve Instagramdaki yeriniz sağlamlaşacaktır.

1 Grum ( Paylaşımlarınızı planlayın)

Facebook’ta paylaşımları planlamak çok güzel, ancak Instagram’da ne yazık ki bu hakkımız yok. Bu yüzden üçüncü parti bir program olan Grum sayesinde paylaşımlarınızı planlayabilir, bu sayede hesabınızın belirli bir düzene girmesini sağlayabilirsiniz.

.:: Grum uygulamasına gitmek için tıklayın ::.

2 Socialdrift (Organik kitle edinme)

Takipçileri kazanmak önemli değil. Kazandığınız takipçilerin kim oldukları önemli. Size uygun bir kitle mi, organik mi yoksa satın alınmış mı? İşte bunlar arasında size uygun olan organik kitleyi hedeflemeniz gerekiyor. Satın alınmış 1 milyon aboneniz olacağına organik 100 bin abonenizin olmasını tercih etmelisiniz. SocialDrift uygulaması sayesinde hesabınızı analiz edebilir ve istediğiniz kitleye nasıl ulaşabileceğinizi görebilirsiniz. SocialDrift ücretli bir uygulama, ancak ilk 3 gün ücretsiz deneyebiliyorsunuz.

.::  Socialdrift uygulamasına gitmek için tıklayın ::.

3 VSCO (Kusurusz fotoğraflar için düzenleme yapın)

Fotoğraf ve videolarınız sayesinde Instagram fenomeni olabilirsiniz. Bu yüzden de onların kusursuz olması gerekir. VSCO sayesinde görüntü ve videoları son derece kolay ve kaliteli bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

.:: VSCO uygulamasına gitmek için tıklayın ::.

4 Later (Instagram Planlama ve Zamanlama Uygulaması)

Çok fazla paylaşım yapıyorsanız, Later sizin için bunu sistematik olarak yapabilir. Bu tarz hesapları yönetmek çok zor olabiliyor, ancak Later gibi uygulamalar pek çok paylaşım türünü kontrol edebiliyor. Özellikle ürünlerin satıldığı hesaplar için güzel bir tercih gibi duruyor.

.:: Later uygulamasına gitmek için tıklayın  ::.

5 Linktree (Profilinize link ekleyin)

Instagram, profilinizde tek bir link eklemenize izin veriyor. Bu linke Facebook, YouTube, kişisel web sayfası gibi pek çok iletişim alanınızı ekleyemiyorsunuz. Linktree sayesinde Instagram’a ekleyeceğiniz tek bir link, bağımsız bir sayfaya yönlenerek bütün hesaplarınıza ulaşılabilmelerine olanak tanıyacak.

.:: Linktree uygulamasına gitmek için tıklayın ::.

6 Woobox (Hesabınızdan hediyeler dağıtın)

Tek bir kulaklık hediye ederek bile binlerce takipçi edinebilirsiniz. Bildiğiniz gibi Instagram, Facebook gibi sosyal medya alanlarında beğeni alma gibi isteklerle hediye verebiliyorsunuz. Voobox sayesinde pazarlama stratejisi altında özel kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

.:: Woobox uygulamasına gitmek için tıklayın  ::.

7 Pixelgarde (Hikayelerde paylaştığınız 24 saatle sınırlı kalmasın)

Instagram’da oluşturulan bir Hikaye kimi zaman iyi gönderileri bile geride bırakabiliyor fakat Hikaye oluştururken ortaya çıkan bir problem 24 saat öncesine ait bir videoyu kullanamamak. Pixelgarde videolardaki lokasyon, zaman ve diğer verileri temizleyerek bu sorunu kökten çözüyor.

.:: Pixelgarde uygulamasına gitmek için tıklayın  ::.

8 Ink361 (Sektörünüzü takip edin)

Eğer iyi bir sosyal medya fenomeni olmak istiyorsanız, sektörü sürekli takip etmeniz gerekir. Bunun için de sizin içeriklerinize benzer içerikler üreten kişileri takip etmeniz gerekiyor. Bu sayede hem daha iyi fikirler edinebilir, hem de size gelebilecek potansiyel takipçi kitlelerine ulaşabilirsiniz.

.:: Ink361 uygulamasına gitmek için tıklayın  ::.

9 AutoHash (Etkili hashtag şart!)

Hashtag kullanmak bir sanattır. Öyle bir hashtag kullanmalısınız ki, pek çok kişinin görebileceği ve ilgili bir alana gitmesi gerekiyor. AutoHash içeriğinizin türü ve içerdiği objeleri temel alarak kendi algoritmasıyla en etkili olacak hashtagleri belirliyor.

.:: AutoHash uygulamasına gitmek için tıklayın  ::.

10 Juicer (sosyal medyada paylaştığınız içeriklerle web sayfası oluşturun)

Bir yandan Instagram fenomeni olurken, diğer yandan sosyal medyada paylaştığınız içeriklerle bir web sayfası oluşturmak hoş olmaz mıydı? Juicer, Instagram hesabınızı bir web sitesine yerleştirerek, Instagram içeriklerinizle web sayfasında da etkin olmanızı sağlıyor. Üstelik bunu yaparken hangi içeriklerin web sayfasına eklendiğini sorduğu için boş içerikler yerine etkili bir web sayfasına kavuşuyorsunuz.

.:: Juicer uygulamasına gitmek için tıklayın ::.

Son Güncelleme: 21 Ocak 2018

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu