iOS 11 Yüklemesi Nasıl Yapılır ?

iOS 11 Yüklemesi Nasıl Yapılır

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iOS 11 nihayet yayınlandı. Bir çok yenliğin bulunduğu yeni IOS sürümü iOS 11 Yüklemesi Nasıl Yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

iOS 11 final sürümü, iPhone 5s ve sonraki modeller için indirilmeye açıldı. iOS 11 yüklemeye başlamadan önce cihazınızı mutlaka yedekleyiniz. iPhone’u iTunes yardımı ile bilgisayar üzerinden yada telefonunuz üzerinden iCloud hesabınıza yedekleyebilirsiniz. iPhone yedekleme ile ilgili detaylı anlatımımızı iPhone Yedekleme Nasıl Yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

iOS 11 Yüklemesi Nasıl Yapılır ?

iOS 11, cihazınızdan fazladan 2GB boş alan talep edecek. Bu nedenle yükseltme işlemini başlatmadan önce depolama alanını kontrol edin.

iPhone üzerinden IOS 11 yüklemek için; Ayarlar’ı açın ve ‘genel’ sekmesine gidin. Burada yazılım güncellemesine tıklayarak cihazınızı iOS 11’e yükseltebilirsiniz.

iOS 11 Yüklemesi Nasıl Yapılır

iTunes üzerinden IOS 11 yüklemek için; Lightning kablosu ile cihazınızı bilgisayara bağlayın ve iTunes’i açın. iTunes’de sağ üst köşede yer alan Müzik seçeneğinin solundaki cihaz butonuna tıklayın. Şimdi gelen ekranın en üstünde yer alan alandaki “Güncellemeleri Denetle” seçeneğine dokunun. iOS 11 güncellemes nmeye başlayacak ve indirme işleminin ardından iOS cihazınıza kurulumu gerçekleşecektir.

Güncelleme işlemi bitene kadar cihazınızın bağlantısını bilgisayarınızla kesmeyin. Güncelleme işlemini başarıyla tamamlanmasının ardından iOS cihazınızda “Merhaba” ekranı gelecektir. O ekran gelene kadar bekleyin. Güncelleme işlemi sırasında cihazınız bir veya iki kez yeniden başlatılabilir. “Merhaba” ekranının gelmesinin ardından talimatları izleyerek güncelleme işlemini sonlandırabilirsiniz.

iOS 11’den iOS 10’a Dönüş

IOS 11 yüklediklerinde bu sürümden memnun olmayıp IOS 10 sürümüne geri dönmek isteyenler için iOS 11’den iOS 10’a Dönüş Nasıl Yapılır rehberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol