iPhone Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone yedekleme nasıl yapılır yazımızda iPhone içindeki verileri nasıl bilgisayarınıza yada icloud üzerine yedekleyebileceğinizi anlatacağız.

Akıllı telefonlar ve tabletler günümüzde öylesine bir mertebeye ulaştılar ki kişisel notlarımızı, fotoğraflarımızı, videolarımızı, şifrelerimizi ve diğer pek çok farklı kategoride yer alan bilgilerimizi bu cihazlar üzerinde depolar hale geldik. Eskiden kağıt üzerinde evimizin bir köşesinde arşivlediğimiz önemli notlar artık her an cebimizde duruyor. Bu yazımıda iPhone Yedekleme Nasıl Yapılır sorusunu yanıtlayacağız.

Cihazımızın çalınma veya kaybolma durumunda cihazımızda tuttuğumuz bilgiler de tehlikeye giriyor. Cihazımızı ele geçiren kişi pek de iyi niyetli değilse söz konusu bu bilgileri aleyhimize kullanabilir. Elbette bu durumda atılacak adımlar belli.

Çalınan iPhone’u kurtarma evresinde ne tür yollar izlemeniz gerektiğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

iPhone Yedekleme Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelikle yedekleme yöntemine karar vermeniz gerikiyor. iCloud yedekleme ya da iTunes yedekleme ile cihazınızdaki bilgilerin yedeklerini oluşturabilirsiniz.

iCloud ile Yedekleme

iPhone cihazınızı iCloud üzerine yedeklerseniz, yedekleriniz iCloud üzerinde saklanır, 2 TB’a kadar saklama alanınızı kullanabilir ve Wi-Fi olan her yerden yedekleme yapabilirsiniz.

  • iCloud’a yedekleme yapmak için cihazınızı Wi-Fi ağına bağlayın.
  • Ayarlardan Apple Kimliği’ne girin ve iCloud’a dokunun.
  • iCloud yedeklemeye dokunun.
  • Burada iCloud Yedeklemenin açık olduğundan emin olun.”Şimdi Yedekle”ye dokunun ve yedekleme işlemi bitene kadar internet bağlantısını kapatmayın.

iTunes ile Yedekleme

iTunes ile yaptığınız yedeklemeler Mac ya da PC bilgisayarınızda saklanır, Saklama alanı bilgisayarınızın hafızasına göre değişebilir.
  • iTunes’i açıp bilgisayarınıza bağlanın.
  • Ekrandaki adımları izleyerek cihazınız ile bilgisayarınızı eşleştirin.
  • iTunes üzerinde görününce cihazınızı seçin.
  • Daha sonra “Şimdi Yedekle”ye basarak yedekleme yapabilirsiniz.

Sağlık bilgilerinizi yedeklemek için yedekleri şifrelemeniz gerekmektedir.

İşlem tamamlandığında iTunes üzerinde yedekleme hakkında özet ve detay bilgileri görebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu