iOS 12 Betadan IOS 12 Tam Sürüme Geçiş

iOS 12 Betadan IOS 12 Tam Sürüme Geçiş

IOS 12 tam sürüm yayınlandı. Bu yazımızda BETA sürümü kullananlar için IOS 12 Beta kaldırma, iOS 12 Betadan IOS 12 tam sürüme geçiş nasıl yapılır bulabilirsiniz.

Haziran ayında tanıtımı yapılan iOS 12 yayınlandı. iOS 12’yi uyumlu cihazlara indirebilirsiniz. iOS 12 ile yeni gelen özellikler neler, yeni IOS sürümünde ne gibi gelişmeler var merak ediyorsanız buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

IOS Beta sürümü yüklü cihazınıza yeni IOS güncellemesi olan IOS 12’yi OTA yoluyla yükleyebilirsiniz. Kayıpsız olarak iOS 12 Betadan IOS 12 tam sürüme geçiş için aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterlidir. OTA güncelleme nedir bilmeyenler buradaki yazımıza bakabilirler.

iOS 12 Betadan IOS 12 Tam Sürüme Geçiş

Beta sürümünden IOS 12 tam sürüme kayıpsız geçiş için IOS beta profilni kaldıracağız. Bunun için;

1 “Ayarlar “bölümüne girerek Genel bölümünde bulunan “Profil” sekmesine girin.

iOS 12 Betadan IOS 12 tam sürüme geçiş

2 “Profil” bölümünde bulunan “iOS Beta Software Profile”’ kısmına dokunun.

iOS 12 Betadan IOS 12 Tam Sürüme Geçiş

3 “Profili Sil”’e dokunarak IOS Beta profilinizi silin.

iOS 12 Betadan IOS 12 Tam Sürüme Geçiş

4 Şimdi cihaza hard rest atmanız gerekiyor. Bunun için; cihaz yeniden başlayana ve Apple logosunu görene dek Kilit/Uyandırma ve Home tuşlarına birlikte basılı tutun. iPhone X kullanıları ses açma düğmesine ardından hızlıca ses kısma düğmesine basarak Apple logosunu görene dek yan düğmeye basılı tutmalılar.)

5 Cihazınız yeniden başladığında cihaz kilidini açın ve Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemesi menüsüne giderek OTA ile IOS 12 sürümünü yükleyebilirsiniz.

iTunes Kullanarak IOS Güncelleme

OTA güncelleme dışında iOS cihazınızı İtune kullanarak da iOS 12 final sürümüne güncelleyebilirsiniz. iTunes Kullanarak IOS Güncelleme için;

1 Cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’u açın.

2 Cihazınız bağlıyken, yeniden başlatmaya zorlayın. Kilit/Uyandırma ve Home tuşlarına aynı anda basılı tutun. (iPhone 7 ve daha yeni model kullanıyorsanız yan tuşa ve ses kısma tuşuna basın. iPhone X kullanıcısıysanız ses açma tuşuna ardından hemen ses kısma tuşuna basın ve yan tuşa cihaz yeniden başlayana ve cihazda iTunes kurtarma ekranı görünene dek basılı tutun.)

3 Kurtarma moduna girdiğinizde iTunes cihazınız için yeni bir güncelleme olduğu uyarısında bulunacaktır. Güncelle’yi seçin ve son iOS güncellemesini indirin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.