IOS aygıtınızı Satmadan veya Başkasına Vermeden Önce Yapılması Gerekenler

iOS aygıtınız sizdeyse

Aygıtınızı satmadan veya başkasına vermeden önce kişisel bilgilerinizi silmeniz gerekir. iCloud hesabınızda Apple Kimliğinizle oturum açmış durumdayken kişilerinizi, takvimlerinizi, anımsatıcılarınızı, belgelerinizi, fotoğraf akışlarınızı veya başka iCloud verilerini elle silmemelisiniz. Aksi takdirde içeriğiniz iCloud sunucularından ve iCloud’a giriş yapan tüm aygıtlarınızdan silinir.

Şu adımları izleyin:
 1. iPhone’unuzla eşlediğiniz bir Apple Watch varsa Apple Watch’unuzun eşlemesini kaldırın.
 2. iOS aygıtınızı yedekleyin.
 3. Ayarlar > iCloud’a dokunun. Aşağı kaydırın ve Çıkış Yap’a dokunun. iOS 7 veya önceki sürümlerinde Hesabı Sil’e dokunun.
 4. Çıkış Yap’a tekrar dokunun, ardından iPhone’umdan Sil’e dokunun ve parolanızı girin.
 5. Ayarlar’a dönüp Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine dokunun. iPhone’umu Bul’u açtıysanız Apple Kimliğinizi ve parolanızı girmeniz gerekebilir.
 6. Aygıtınızın parolası veya Sınırlamalar parolası sorulursa, parolayı girin. Ardından [Aygıtı] Sil seçeneğine dokunun.
 7. Servisi aygıtın yeni sahibine aktarma konusunda yardımcı olması için operatörünüzle iletişime geçin. Aygıtınızda SIM kart kullanmıyorsanız, servisi aygıtın yeni sahibine aktarma konusunda yardım almak için operatörünüzle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonunuzu satmadan önce dikkat etmeniz gerekenler

 

iOS aygıtınız artık sizde değilse

Yukarıdaki adımları uygulamadıysanız ve aygıtınız artık sizde değilse aşağıdaki adımları takip edin:

 1. Aygıtın yeni sahibinden tüm içerikleri ve ayarları yukarıdaki adımları kullanarak silmesini isteyin.
 2. Aygıtta iCloud ve iPhone’umu Bul kullanıyorsanız icloud.com/find adresine giriş yapın, aygıtı seçin ve Sil’i tıklayın. Aygıt silindikten sonra Hesaptan Kaldır’ı tıklayın.
 3. Yukarıdaki adımları uygulayamıyorsanız Apple Kimliğinizi ve parolanızı değiştirin. Bu işlem eski aygıtınızda depolanan kişisel bilgilerinizi kaldırmaz ancak aygıtın yeni sahibinin bilgilerinizi iCloud’dan silmesini engeller.
 4. Apple olmayan bir telefona geçiş yapıyorsanız iMessage kaydını silin.
 5. Apple Pay kullanıyorsanız kredi kartınızı veya banka kartınızı iCloud.com adresinden kaldırabilirsiniz. Apple Pay’i kullanan aygıtları görmek için Ayarlar’ı seçin ve ardından aygıtı tıklayın. Apple Pay’in yanında Kaldır’ı tıklayın.

Mac Satmadan Önce Yapılması Gerekenler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu