Mobil

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

IOS için en iyi klavye uygulamaları hangisi ? iPhone En İyi Klavye Uygulamaları yazımızda en kullanışlı klavye uygulamalarını listeliyoruz.

Akıllı telefonlar ve tabletler ile yazı yazmanın rahatlatılabilmesi için üreticiler geliştirdiği yazılımlar ile özellikle son dönemde büyük bir uğraşı içinde.

Metin yazma deneyimimizi sürekli olarak iyileştirmek için bir takım atılımlarda bulunuyorlar.

iPhone Klavye Ekleme Nasıl Yapılır  konumuzda İphone telefonda yeni klavye nasıl eklenir konusunda oldukça detaylı açıklamalar yapmıştık.iTunes üzerinde bulabileceğimiz klavye uygulamalarının sayısı epey fazla olsa da bunlar arasında En İyi Klavye Uygulamaları ‘nı sizler için derledik.

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

1- Swiftkey

Listemize en iyisiyle başlamak istedik: Swiftkey. Android cihazlarda çok uzun bir süredir var olan ve daha sonra iOS kullanıcılarının da hizmetine sunulan Swiftkey, orijinal kullanımıyla yazım alışkanlıklarımızı tümüyle değiştirebilecek bir seçenek. İster tek ister çift elle yazıyor olun, Swiftkey her durumda size uyum sağlayacak özelliklere sahip.

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

Uygulamanın en dikkat çeken özelliği parmak kaydırma metoduyla mesaj yazabilmemize olanak sağlaması. Parmağımızı ekrandan kaldırmadan, sadece harfler üzerinde gezdirerek mesajlarımızı yazabiliyoruz. Bu da hem verimliliğimizi hem de yazım hızımızı büyük ölçüde iyileştiriyor.

Swiftkey’de farklı temalar mevcut. Kullanıcılar koyu, açık ve tatil başlıklı temalardan gözlerine en hoş geleni seçebiliyorlar.

SwiftKey Keyboard İndir

2- Apple’ın varsayılan klavye uygulaması

Üçüncü parti yazılımlara karşı bir antipatiniz varsa Apple’ın varsayılan olarak sunduğu klavye uygulaması da epey işinize yarayacaktır. Açıkçası Swiftkey kadar olmasa da varsayılan klavye de epey güçlü özellikler ile donatılmış. İşin en güzel yanı da herhangi bir yükleme ve kurulum gerektirmeden kullanılabiliyor.

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

Swiftkey’de karşımıza çıkan parmak kaydırma yöntemiyle yazma varsayılan klavyede yer almıyor fakat akıllı kelime tahmini ve sesli komut özellikleri ile beklentilerimizi fazlasıyla karşılıyor.

3- Fleksy

Testlerimiz esnasında anladığımız kadarıyla Fleksy en iyi çalışan otomatik kelime hatası düzeltme özelliğine sahip olan klavye uygulaması. Öyle ki, Fleksy sayesinde gözünüzü bağlasalar dahi yüzde 99 hatasız bir şekilde mesaj yazabilirsiniz.

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları ndan Flesky Tek hareketle istenilen kelimeyi silme özelliği ve farklı renklere sahip temaları ile hiçbir eksiklik hissettirmeden görevini başarıyla yerine getiriyor.

Fleksy Keyboard İndir

4- TouchPal Keyboard

Akıllı telefon kullanıcıları arasında epey popüler olan TouchPal Keyboard, Sony, HTC ve Huawei gibi önde gelen üreticilerin cihazlarında varsayılan klavye uygulaması olarak sunuluyor. iPhone En İyi Klavye Uygulamaları ‘ndan birisi olan bu kullanışlı klavye uygulaması sayesinde hem basma hem de kaydırma metoduyla mesajlarımızı yazabiliyoruz. Bu noktada uygulamanın Swiftkey’ile benzeştiğini söylemek hata olmaz.

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

Tıpkı Swiftkey’de olduğu gibi kelimeleri çok daha hızlı yazmamızı sağlayan kaydırma girişi özellikle tek elle yazan kullanıcıların epey işine yarayacak gibi görünüyor. Uygulamada 800’den fazla emoji ve farklı renk temalarının yer aldığını da belirtmeden geçmeyelim.

TouchPal Keyboard İndir

5- Minuum Keyboard

En kaliteli ve en işlevsel klavye uygulamaları arasında yer alan Minuum Keyboard, özellikle küçük ekranlı iPhone modelleri ile büyük bir uyum içerisinde çalışarak kullanıcıların küçük ekranın zorluklarını bertaraf etmelerini sağlıyor.

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

Bildiğiniz gibi küçük ekranlı iPhone modellerinde tuşlar da aynı ölçüde ufak oldukları için büyük parmaklı kullanıcılar için zor bir kullanım deneyimi ortaya koyuyorlar. Minuum Keyboard sayesinde en sık kullandığımız kelimeleri hafızaya alabiliyor ve sadece tek bir dokunuşla mesajımıza ekleyebiliyoruz.

Minimum Keyboard  İndir

6- Adaptx Keyboard

Listemizin son konuğu olan Adaptx Keyboard, içgüdüsel kullanım özellikleriyle öne çıkıyor ve kullanıcıların yazım hızlarını hiç olmadığı kadar artırıyor. Birçok otorite tarafından ödüle layık görülen bu klavye uygulaması tıpkı Swiftkey gibi parmağımızı ekrandan kaldırmadan yazmamıza imkan sağlıyor.

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

Uygulama onu kullandıkça kendini geliştiriyor ve en sık kullandığımız kelimeleri öğreniyor. Bu sayede onları ne zaman yazmaya kalksak bunu hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Yazım hızınızı artırabileceğiniz bir uygulama arayışındaysanız Adaptx Keyboard bu konuda iyi bir tercih olacaktır.

Adaptx Keyboard İndir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu