Mobil

iOS 10.2 Jailbreak Nasıl Yapılır ?

iOS 10.2 Jailbreak çıktı. iOS 10.2 Jailbreak Nasıl Yapılır rehberimizde iOS 10.2 Jailbreak indirme linklerini bulabilir ve IOS 10.2 Jailbreak desteklenen iPhone modelleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Luca Todesco, Yalu iOS 10.2 Jailbreak kaynak kodunu daha geniş geliştirici, güvenlik ve Jailbreak topluluklarına ulaştırmak için indirmeye sundu.

IOS 10.2 Jailbreak desteklenen iPhone modelleri ve IOS Sürümleri

– Jailbreak şimdilik iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad Pro’da çalışıyor. Diğer tüm 64 bit cihazları yapılan güncellemeler ile desteklemeye başlayacak.

-İOS 10.2 ve daha alt iOS 10 versiyonlarında çalışıyor.

-32 bit cihazlar için destek yok.

-mobilsubstrate desteği var

iOS 10.2 Jailbreak işlemine başlamadan önce yapılması gerekenler;

– Yalu 102 jailbreak ipa dosyasını Buraya Tıklayarak indirin

– Cydia İmpactor’ü Buraya Tıklayarak indirin

–  ITunes’un son versiyonun bilgisayarınızda yüklü olduğundan emin olun.

Ayarlardan iPhone’umu Bul, Touch ID ve ekran kilidini kapatın.

NOT: Yöntem şimdilik beta. Bu sebeple sorunlar yaşanabilir. Untethered olmadığı için iOS cihazınızı her açıp kapattığınızda tekrar jailbreak yapmak zorunda olduğunuzu unutmayın.Bu sebeplerle yüklemenizi tavsiye etmiyoruz.

iOS 10.2 Jailbreak Nasıl Yapılır ?

iOS 10.2 Jailbreak Nasıl Yapılır ?

1. iPhone veya iPad cihazınızı bilgisayara bağlayın.

2. iPhone yada iPad’inizi iTunes ile kişisel verilerinizi tam yedeğini alın. (Bakınız :iTunes Kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch nasıl yedeklenir? )

3. Bilgisayarınızda Cydia Impactor’u başlatın.

4. Daha önce indirdiğiniz yalu102 IPA dosyasını Cydia Impactor‘a sürükleyip bırakın.

5.  Cydia Impactor’a Apple ID kimlik bilgilerinizi girin.

6. Cydia Impactor’un yalu102 jailbreak uygulamasını iPhone’unuza veya iPad’inize yüklemesini bekleyin.

7. Yalu jailbreak iOS cihazınıza yüklendikten sonra cihazınızın bilgisayar bağlantısını kesin ve Ayarlar> Genel> Profiller ve Cihaz Yönetimi veya Genel> Cihaz Yönetimi‘ne gidin.

Burada bulunan jailbreak profiline girip güven diyerek kurulumu tamamlayın.

8. yalu102 jailbreak uygulamasına girin. Bu uygulamanın iPhone’unuzu yavaşlatabileceğini söyleyen uyarıyı tamam diyerek geçin. Tekrar yalu102 uygulamasına girip biraz bekleyin. Temelde beyaz bir ekran görünecektir ve sonrasında kapatıp ana ekranınıza Cydia’yı getirecektir.

Cydia Ana ekranda görünmüyorsa, yalu102 uygulamasını bir kez daha çalıştırın ve tekrar deneyin.

Cihazınızı her yeniden başlatmadan sonra cihazınızı jailbreak moduna geçirmeniz gerekecektir. Bunu yapmak için  8. adımı tekrarlayın.Apple kimliğiniz bir Developer kimliği değilse 7 gün sonra 3.adımdan itibaren işlemleri tekrar yapmak zorundasınız.

Son Not: Eğer ki jailbreak işlemi için Apple Kimliğinizi kullandıysanız, Jailbreak’in yeni gün sonra süresi dolacaktır ve kullanılamaz hale gelecektir.

Bu durumda Adım 5’ten itibaren işlemleri yeniden yapmanız gerekecektir. Eğer ki ücretli olarak satın aldığınız, aktif bir Apple geliştirici hesabınız varsa böyle bir sınırlamaya takılmazsınız ve bir yıl boyunca sorun yaşamadan Jailbreak’i kullanabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!