Smart TV’ye Netflix nasıl yüklenir ?

Smart TV'ye Netflix nasıl yüklenir ?

Son güncelleme: 16 Temmuz 2020

Netflix’in büyük ekran TV ile izleme keyfi gerçekten bir başka güzel. Cihazınızda Netflix’i bulamıyorsanız Smart TV’ye Netflix nasıl yüklenir yazımızda bulabilirsiniz.

Netflix’in en rahat izlenme biçimi Smart TV. Hiçbir aracı olmaksızın televizyonu kullanmak son derece keyifli. Smart TV’den Netflix izlemenin bir diğer artısı da 4K yayın. Eğer televizyonunuz 4K destekliyorsa ve Netflix paketiniz 4K uyumlu yüksek seçenekse Türkiye’deki ilk 4K izleyicilerden biri olabilirsiniz.

Smart TV’ye Netflix nasıl yüklenir ?

Çoğu cihaz, Netflix’i ana menüden veya uzaktan kumandanızdaki Netflix düğmesinden erişebileceğiniz önceden yüklenmiş bir uygulama olarak sunar. Netflix’i ana menüde veya uzaktan kumandada bulamıyorsanız ve eğer cihazınızda yeni uygulamaları indirebileceğiniz bir uygulama mağazası varsa Netflix uygulamasını mağazadan indirebilirsiniz.

Mağazada uygulamanın bulunması halinde indirerek Netflix kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında uygulamayı açarak hesabınızı giriş yapabilir ve beğendiğiniz içerikleri izlemeye başlayabilirsiniz.

  • Uzaktan kumandanın Home (Giriş) butonuna bas. Bazı uzaktan kumandalarda bu tuşun üzerinde bir ev resmi vardır.
  • Apps (Uygulamalar) seçeneğini seçin ve “Select” (Seç) tuşuna basın.
  • Netflix uygulaması popüleru ygulamalar arasında gösterilecektir. Eğer yok ise Search (Ara) ekranına girerek Netflix yazın.
  • Uygulama TV’niz tarafından destekleniyorsa indirme ekranı açılacaktır.
  • Netflix İndirme butonuna tıklayın ve uygulamayı indirin.

Netflix izlemek için kullanabileceğiniz cihazlar hakkında daha fazla bilgi için buradaki Netflix uyumlu cihazlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Elinizde Netflix uyumlu bir cihazınız yoksa, Netflix gibi hizmetlere herhangi bir televizyondan erişmenizi sağlayan ve piyasada yaygın olarak bulunan medya oynatıcıları kullanabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol