Mobil

iPhone Klavye Ekleme Nasıl Yapılır ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

iPhone Klavye Ekleme Nasıl Yapılır ? iPhone klavye nasıl kaldırılır ? En iyi iPhone klavye uygulamaları nedir?

Apple iPhone cihazlarda yeni bir klavye nasıl eklenir yada eklenen klavye nasıl kaldırılır yazımızda detaylı olarak anlatacağız.

Sosyal ağlarda daha etkili yazabilmek için iPhone’a yeni klavye ekleme ihtiyacı duyabilirsiniz.Mesela smiley işaretleri yapabilmek için Emoji klavyesine ihtiyacınız olacaktır.

iPhone için seçtiğimiz en iyi klavye uygulamalarına bakarak sizde kendi özel klavyenizi oluşurabilirsiniz.

iPhone Klavye Ekleme Nasıl Yapılır ?

Yeni Klavye eklemek için İphone Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler > bu adımları takip ediyoruz Klavyeler ayarlarına geliyoruz.

iPhone Klavye Ekleme Nasıl Yapılır ?

Yeni Klavye Ekle… ayarına giriyoruz. Bu klavyede bulunan eklemek istediğiniz aşağıda sıralı şekilde bulabilirsiniz bunlardan birini veya bir kaç dil tercihi yapabilirsiniz.

Önerilen Klavyeler ;

Türkçe ve İngilizce ( ABD )

Diğer İphone Klavyeler ;

Almanca , Almanca ( Avusturya ) , Almanca ( İsviçre ) , Arapça , Bengalce , Bulgarca , Çekçe , Çerokice , Çince , Danca , Endonezce , Estonca , Filipince , Fince , Flamanca , Fransızca , Fransızca ( Belçika ) , Fransızca ( İsviçre ) , Fransızca ( Kanada ) , Güceratça , Hawaii Dili , Hırvatça , Hindistan İngilizcesi , Hintçe , Hollandaca , İbranice , İngilizce , İngilizce ( Avustralya , Hindistan , Japonya , Kanada , Singapur , İspanya , Latin Amerika , Meksika ) , İsveççe , İtalyanca , İzlandaca , Japonca , Katalanca , Korece , Lehçe , Letonca , Litvanya , Macarca , Makedonca , Malayca , Marathi , Norveççe , Pencapça , Portekizce ( Brazilya ) , Romence , Sırpça ( Latin ) , Slovakça , Slovence , Tamilce , Tayca , Telugu , Tibetçe , Ukranyaca , Urduca , Vietnamca ve Yunanca dil tercihleri mevcuttur.

İphone Klavyeler Arası Nasıl Geçilir?

Klavyede yazı yazarken veya varsayılan klavye olarak Türkçe kullanıyorsunuz ve diğer klavye’ye nasıl geçiş yapacağız? klavyeler arası geçiş nasıl yapılır?

iPhone Klavye Ekleme Nasıl Yapılır ?

mesaj yazarken klavye’de dünya işareti göreceksiniz. bu Dünya işaretine basılı tuttuğunuzda ekli klavyeler görülecektir.

iPhone Klavye Ekleme Nasıl Yapılır ?

Klavyede Dünya Simgesine basılı tutulduğunda Seçili Klavyeler görünecek ve parmağınızda sürükleyerek seçtiğiniz dili üzerine gelince parmağınızı bıraktığınızda klavye değiştirmiş olacaksınız.

İphone Klavye Nasıl Kaldırılır?

Yukarıda konularımızda klavye ekleme anlatmaya çalışmıştık , şimdi ise iphone klavye nasıl kaldırılır , bununla ilgili anlatım yapalım. daha önceden var olan veya istemediğiniz klavye kaldırmak için tekrar Ayarlar > Genel > Klavye > Klavyeler > adımlarını takip ediyoruz Sağ Üst KöşedeDüzenle” kısmına giriyoruz ve silmek istediğimiz klavye yanındaki kırmızı nokta ile klavye kaldırma işlemini gerçekleştiriyoruz.

iPhone En İyi Klavye Uygulamaları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu