iPhone Resimleri Nasıl Yedeklenir ?

iPhone Resimleri Nasıl Yedeklenir ?

iPhone Resimleri Nasıl Yedeklenir ? iTunes ile fotoğraf yedekleme nasıl yapılır ? AirDrop ile fotoğraf yedekleme nasıl yapılır ? iCloud ile fotoğraf yedekleme nasıl yapılır ?

iPhone‘unuzu kaybettiniz yada telefonunuz zarar gördü peki içindeki fotoğraflara ne olacak ? Bundan ziyade telefonunuzun depolama alanı yeterli değilse fotoğraflar bu alan konusunda sıkıntı yaşatacaktır. Telefonunuzda yer açmak gerekecek.

iPhone Resimleri Nasıl Yedeklenir ?

İPhone fotoğraflarınızı yedeklemek ve saklamak için iki ana seçenek vardır. Bir yöntem, görüntüleri bir bilgisayara veya harici bir sabit sürücüye yedeklemektir.

Diğer seçenek onları Wi-Fi üzerinden cloud (bulut) depolama alanına yedeklemektir.

iPhone Fotoğraflarını Bir Bilgisayara Veya Harici Sabit Sürücüye Yedekleme

Öncelikle ve klasik olarak, fotoğraflarımızı yerel olarak bilgisayarınıza veya ayrı bir harici sabit sürücüye yedeklemeyi düşünürüz. Bu, kolay depolama ve fotoğraflarınıza erişim için mükemmel bir seçenektir. Buna ek olarak, depolama donanımınız büyük olasılıkla zaten ek maliyet gerektirmez.

İPhone fotoğraflarınızı bir bilgisayara veya harici bir sürücüye aktarmanın çeşitli yolları vardır. En popüler üç yöntemden bahsedelim;

1 – iTunes ile Yedekleme

Göz önünde bulundurulması gereken ilk seçenek yalnızca fotoğraflarınızı bilgisayarınıza yedeklemektir. Telefonunuzu bilgisayarınıza takarak iPhone‘unuzu iTunes ile senkronize ederek fotoğraflarınızı bu şekilde bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

Daha ayrıntılı anlatım için iTunes Kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch nasıl yedeklenir  yazımıza bakabilirsiniz.

2 – AirDrop ile Yedekleme

Bilgisayarınız bir Mac ise, fotoğraflarınızı iPhone‘unuzdan bilgisayarınıza aktarmanın en kolay yollarından biri ve tersi olarak, iOS ve Mac OS‘de bulunan AirDrop işlevselliğini kullanmaktır.

Her iki cihazda da hem Kablosuz hem de Bluetooth’unuzun açık olduğundan emin olun ve ardından telefonunuzdan aktarmak istediğiniz fotoğrafları seçin.

Şimdi, paylaşım menüsünü görüntülemek için ekranın sol alt köşesindeki simgeye (yukarı okla kare) dokunun. Burada en üstte AirDrop göreceksiniz.

Cihazlarınızın Bluetooth ile eşitlenmesi biraz zaman alabilir, ancak mevcut tüm cihazların adlarının ekranın aynı bölümünde göründüğünü göreceksiniz.

Seçtiğiniz fotoğrafları kopyalamak istediğiniz cihaza dokunmanız yeterlidir, ardından otomatik olarak aktarma başlayacaktır. Tamamlanmadan önce diğer cihazdan aktarmayı kabul etmeniz gerekecek, hepsi bu kadar.

3 – Uygulama yardımı ile yedekleme

Fotoğrafları bilgisayarınızdan veya bilgisayarınızdan kopyalamak için bir başka benzer seçenek de PhotoSync olarak adlandırılan App Store‘dan 2.99 $ ‘lık bir uygulama. İPhone‘unuz için PhotoSync uygulamasına ek olarak, bilgisayarınız için ücretsiz PhotoSync Companion uygulamasını da indirmeniz gerekecek – bunu PhotoSync web sitesi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Yalnızca iOS ve Apple cihazları arasında çalışan AirDrop‘ın aksine PhotoSync, Windows bilgisayarları ve Android cihazları için de mevcuttur ve böylece fotoğraflarınızı cihazlar arasında paylaşmak için size daha fazla seçenek sunar.

PhotoSync, Paylaşmak istediğiniz fotoğrafları (PhotoSync uygulamasının kendisinden) seçmeniz, paylaş düğmesine (sağ üst köşedeki kırmızı daireye), ardından paylaşmak istediğiniz hedefi seçmenizden ötürü AirDrop’a çok benzer şekilde çalışır.

iPhone Fotoğraflarını ICloud  ile Yedekleme

Bulut tabanlı depolama, dosyalarınızı depolamak için inanılmaz derecede popüler bir yol haline geldi. Bulut depolaması, temel olarak, dosyalarınızın kendi yerel bilgisayarınızda veya harici sabit diskinizde değil, sunucunun sunucularında depolandığı bir özelliktir. Dosyalarınızı internet üzerinden buluta aktarmanız yeterlidir.

Fotoğraflarınızı buluta yedeklemek, yalnızca resimlerinizi korumanın bir yolu olarak mantıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda İnternet erişiminiz olan herhangi bir yerden fotoğraflarınıza kolaylıkla erişmenizi de sağlar.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok bulut tabanlı depolama çözümü vardır. Aşağıda, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç seçenek bulunmaktadır.

iCloud Fotoğraflar Özelliğini Kullanma

Seçeneklerden biri de Apple’ın kendi iCloud Fotoğrafları. Bu özellik tüm medya dosyalarınızı zahmetsizce tüm Apple cihazlarınızda senkronize etmenizi sağlar.

Yalnızca Apple ve iOS cihazları kullanmayı tercih edenler için bu tamamen en iyi entegre çözüm olabilir. Bununla birlikte, Mac’iniz ile tamamen entegre olması için, iCloud Fotoğrafların tamamen işlevsel olabilmesi için OS X‘in en yeni sürümüne yükseltmeniz gerekir. Bu, eski makinelere sahip bazı insanlar için bir sınırlama olabilir.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol