Oyun

Steam en çok Oynanan Oyunlar

0
(0)

Merhaba oyun severler. Bu yazımızda oyun dünyasının en büyük platformlarından biri olan Steam en çok oynanan oyunları derledik.

Steam, bilgisayar oyunlarını satın alabileceğiniz ve oynayabileceğiniz devasa bir oyuncu platformudur. Steam Windows, Linux ve OS X platformlarında çalışmakta olup indirmek ve üye olmak tamamen ücretsizdir.

Steam’den satın aldığınız oyunlar direkt olarak sizin hesabınıza eklenmektedir dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde bu oyunları indirebilir ve oynayabilirsiniz.

Peki Steam üzerinde en çok hangi oyunlar ilgi görüyor? Bu devasa oyuncu platformundaki en çok oynanan oyunları merak ediyor musunuz?

Steam en çok Oynanan Oyunlar

İşte Steam en çok oynanan oyunlar listesi!

Dota 2

en çok oynanan oyunlar listesi

Dota 2, Steam’de en fazla oynanan oyun olma ünvanına sahip. Gün içerisinde anlık 681 bin oyuncu oyun içerisinde aktif olurken her oyuncu 2 hafta içerisinde ortalama olarak 9 saatini Dota 2‘ye ayırıyor.

PUBG

en çok oynanan oyunlar listesi

PUBG, gün içerisinde en fazla oyun olma ünvanı Dota 2 ile paylaşıyor. İki oyun da, gün içerisinde sık sık birbirlerini geçiyor. PUBG, gün içerisinde 724 bin aktif kullanıcıya kadar ulaşabiliyor. Her oyuncu, 2 hafta içerisinde 3.7 saatini PUBG için ayırıyor.

Counter-Strike: Global Offensive 

en çok oynanan oyunlar listesi

Yılların efsanesi Counter-Strike: Global Offensive, Steam‘in en fazla oynanan 3. oyunu. Gün içerisinde anlık 554 bin oyuncu oyun içerisinde aktif olurken her oyuncu 2 hafta içerisinde ortalama olarak 5.5 saatini bu oyuna harcıyor.

Team Fortress 2

en çok oynanan oyunlar listesi

Steam‘in en gözde oyunlarından Team Fortress 2, Steam’in en fazla oynanan 4. oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Gün içerisinde anlık 86 bin oyuncu oyun içerisinde aktif olurken her oyuncu 2 hafta içerisinde ortalama olarak 10.2 saatini bu oyuna harcıyor.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

en çok oynanan oyunlar listesi

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Steam‘de oyuncuların 5. gözdesi. Gün içerisinde anlık 82 bin oyuncu oyun içerisinde aktif olurken her oyuncu 2 hafta içerisinde ortalama olarak 5.9 saatini bu oyuna harcıyor.

Fallout 4

en çok oynanan oyunlar listesi

Fallout 4’te uçsuz bucaksız bir açık dünyaya atılıyoruz ve nükleer savaş sonrası medeniyetin yok olduğu ve radyoaktif serpintinin etkisini halen yitirmediği bu dünyada kendi hayatta kalma maceramızı yaşıyoruz.

Call of Duty: Black Ops 3

en çok oynanan oyunlar listesi

Call of Duty: Black Ops 3’ün listemizdeki en büyük sürprizlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz; fakat bu iyi anlamda bir şey değil. Oyunun sunduğu klişe hikaye, yaşanan ciddi optimizasyon problemleri, oyunun çıkışının oldukça sancılı olması ve oyunun yüksek fiyatına rağmen Call of Duty: Black Ops 3’ün üst sıralarda olması şaşırtıcı. Oyuncuların yerden yere vurduğu serinin yeni oyunu yine de yılların mirasını yiyor. Online oyun moduna da sahip olan Call of Duty: Black Ops 3’ün çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğu; fakat oyunun çıkışa iyi bir şekilde hazırlanmaması nedeniyle bu potansiyeli kullanamadığı söylenebilir. Bu nedenle Call of Duty: Black Ops 3 kendisiyle hemen hemen aynı tarihte çıkan Fallout 4’ün altında eziliyor ve neredeyse 10 kat daha az oyuncu tarafından oynanıyor.

Civilization V

en çok oynanan oyunlar listesi

Strateji oyunlarının günümüzde eskiden olduğu kadar ilgi görmemesine rağmen Civilization V’in listemizde yer alması büyük bir başarı olarak nitelendirilebilir. Civilization V’te kendi ulusumuzun medeniyet boyunca gelişimini bizzat kontrol ediyoruz ve tarih öncesi çağlardan uzay çağına kadar uzanan bir süreçte medeniyetimizi yükseltmeye çalışıyoruz. Online olarak da oynanabilen Civilization V, 5 yıl önce çıkmasına rağmen halen Steam’in en çok oynanan oyunları arasında.

Warframe

en çok oynanan oyunlar listesi

Bilim kurgu tabanlı bir online aksiyon oyunu olan Warframe kendine has oyun dinamikleriyle oyuncuların beğenisini kazanmakta. Yakın mesafede etkili silahların yanında ateşli silahları da kullanabildiğiniz dinamik bir savaş sistemine sahip olan Warframe makul sistem gereksinimlerine rağmen tatmin edici bir grafik kalitesi sunmayı başarıyor. Ücretsiz olarak oynayabileceğiniz Warframe oldukça iyi oyuncu yorumları almakta.

Son Güncelleme: 25 Kasım 2019

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu