1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. iPhone’da Güdümlü Erişim Nedir ?

iPhone’da Güdümlü Erişim Nedir ?

iPhone’da Güdümlü Erişim Nedir

iPhone’da yada iPad’de bir güvenlik özelliği olan Güdümlü Erişim Nedir, Güdümlü Erişim nasıl açılır, Güdümlü Erişime parola nasıl koyulur , Güdümlü Erişime Uygulama Nasıl Atanır, Güdümlü Erişim’den nasıl çıkılır detaylı olarak anlatacağız.

Güdümlü erişim özelliği iPhone ya da iPad’inizde kullanabileceğiniz bir güvenlik özelliğidir. Güdümlü Erişim (Guided Access) ilk kez iOS 6 ile birlikte kullanıma sunulmuştur.

iPhone’da Güdümlü Erişim Nedir ?

Apple iPhone, iPad ve iPod touch’ta bulunan Güdümlü Erişim özelliği sayesinde iPhone tek bir uygulamada tutulur ve hangi özelliklerinin kullanılabileceğini kontrol etmeniz sağlanır.  Güdümlü Erişim iPhone, iPad veya iPod Touch’ınızın ekranının bir bölümünü veya tamamını kilitleyebileceğiniz bir özelliktir.

Cihazınızı eğer bir çocuğun eline vereceksiniz sadece oyun için ayar yapabilir ve hata bu oyun için belirli bir süre atayarak bu süre sonunda çocuğun oyundan çıkmasını sağlayabilirsiniz. Yada örneğin cihazınızdan sadece müzik dinleyeceğini söyleyen bir arkadaşınıza verdiğinizde eğer ona güvenmiyorsanız ve telefonunuzu kurcalayacağıından endişe ediyorsanız güdümlü erişimden faydalanabilirsiniz.

Güdümlü Erişim nasıl açılır ?

Güdümlü erişimi açmak için cihazınızda Ayarlar’a girin ve ardından Genel>Eşirilebilirlik yolunu izleyin. Eşirilebilirlik bölümünün en altında güdümlü erişim özelliği yer alıyor. Buradan aktif edebilirsiniz.

iPhone’da Güdümlü Erişim Nedir

 

Güdümlü Erişim’i açtığınız uygulamalarda Güdümlü Erişim’i kapatmak için bir şifre girmeniz gerekmektedir.

Güdümlü Erişime parola nasıl koyulur ?

Güdümlü erişime parola koymak için cihazınızda Ayarlar’a girin ve ardından Genel>Eşirilebilirlik yolunu izleyin. Eşirilebilirlik bölümünün en altında güdümlü erişim özelliği ne girin.

Güdümlü erişimde “güdümlü erişim parolası ayarla” seçeneğini seçtikten sonra içeride size parmak izinizle mi yoksa sayısal bir parola mı oluşturmak istediğinizi soruyor. Istediğinizi seçip parolanızı oluşturabilirsiniz.

iPhone’da Güdümlü Erişim Nedir ?

Güdümlü Erişime Uygulama Nasıl Atanır ?

 

Güdümlü Erişim‘e uygulama atamak için öncelikle uygulamayı açmamız gerekir. İzin verilecek ygulamayı açtıktan sonra 3 kere arka arkaya ana ekran tuşuna basın, ekranda Güdümlü Erişim” yazacak, başlatmak için ekranın sağ üst köşesinde Başlat” butonuna tıklayın hepsi bu kadar.

Güdümlü Erişim’den nasıl çıkılır?

Güdümlü Erişim‘den çıkmak için ise yine uygulama açıkken ana ekran tuşuna 3 kere arka arkaya basın, istenen parolayı girdiğinizde Güdümlü Erişim‘den çıkış yapmış olacaksınız.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap