Mobil

iTunes Hesabı Nasıl Değiştirilir ?

Farklı Apple cihazlarınızda farklı hesap kullanmak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda iTunes Hesabı Nasıl Değiştirilir detaylı olarak anlatıyoruz.

Apple Kimliği Nedir ?

Apple Kimliğiniz, App Store, iTunes Store, iCloud, iMessage, Apple Online Store, FaceTime gibi Apple hizmetlerine ve daha fazlasına erişmek için kullandığınız kişisel hesabınızdır. Ödeme yönteminizi veya fatura adresinizi değiştirdiğinizde bilgileriniz, Apple Kimliğinizi kullandığınız her yerde güncellenir.

iTunes Hesabı Nasıl Değiştirilir ?

İPhone veya iPad’te mevcut Apple kimliğini değiştirmek ya da silmek isteyebilirsiniz. Ancak Apple, Apple kimliğini silme işlemine izin vermemektedir. Sadece cihazınızın kullanıcı kimliğini değişitrebilirsiniz. Bu şekilde mevcut olan Apple hesabınızı alacağınız yeni hesapla değiştirir ve eski hesabı kapatmış olursunuz.

Buna dikkat edilmesi gerekir; İçerik lisans kısıtlamaları nedeniyle, aynı iTunes hesabında aynı anda yalnızca 5 bilgisayar ve 10 iOS cihazı yetkilendirilebilirsiniz.(Bakınız : iTunes Yetkilendirme Nasıl Yapılır ? )

Ayrıca, iTunes hesaplarını yalnızca 90 günde bir kez değiştirebilirsiniz.

Bu işlemi daha erken yaparsanız, Cloud’daki iTunes Match ve iTunes 90 gün dolana kadar çalışmayı durduracaktır.

1- IPhone’unuzda veya iPad’inizde Ayarlar uygulamasını başlatın.

2- ITunes ve App Store’a dokunun.

iTunes Hesabı Nasıl Değiştirilir

3- En üstteki geçerli Apple kimliğinize hafifçe dokunun.
4- Açılan menüde Oturumu Kapat’a dokunun.

5- Sağlanan alanlarda farklı bir Apple kimliğine girin.

iTunes Hesabı Nasıl Değiştirilir
Uyarı; e-posta hesabınızı silerek Apple hesabınızı silemezsiniz. Kullandığınız e-posta adresini silmek sadece gelen mailleri engelleyecektir. Bu şekilde Apple kimliğinizi silmeniz mümkün değildir. Bunun için yeni bir e-posta hesabıyla tekrar giriş yapmanız ve Apple kimliğinizi değiştirmeniz gerekiyor.

Sık Karşılaşılan iTunes Hata Kodları ve Çözümleri

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu